ISW: Російські «воєнкори» мають фінансовий стимул висвітлювати війну проти України, не критикуючи владу РФ
ISW: Російські «воєнкори» мають фінансовий стимул висвітлювати війну проти України, не критикуючи владу РФ
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що відомі російські «воєнкори», мають грошовий стимул регулярно повідомляти інформацію про війну проти України, яка не містить критики влади Росії.
За даними журналістів BBC, відомі російські пропагандисти мають можливість заробляти від 48 до 188 тисяч рублів (від 500 до 1950 доларів) за рекламу у своїх телеграм-каналах. Водночас рекламний агент, який працює з ресурсами, пов’язаними з «вагнерівцями», у розмові з BBC заявив, що джерело, близьке до цього угруповання, заробило за рекламу близько 31 500 рублів (приблизно 330 доларів).
Кілька співробітників нині закритого «РИА Фан» отримували за інтеграції від 10 до майже 22 тисяч рублів (приблизно 108–226 доларів) через меншу кількість підписників. Водночас, як пише BBС, середня місячна зарплата в Росії становить близько 66 тисяч рублів (685 доларів).
«Російські мілблогери, ймовірно, мають економічний стимул підтримувати та збільшувати аудиторію за допомогою репортажів про війну, які не є критичними щодо російської влади. Оскільки критика російської влади, опір спробам цензури та потенційні правові проблеми можуть призвести до зменшення реклами. Хоча мілблогери, які вдають, що говорять неприємну правду, також можуть отримати велику кількість прихильників», — зазначили в ISW.
Нагадаємо, за нещодавніми підрахунками «Агентство. Новости», найпопулярніші російські «воєнкори» заробляють на рекламі близько 1 млн рублів на місяць. Найвищі прибутки в телеграмі виявилися у «воєнкорів» з російського державного медіахолдингу «ВДТРК».
До найбільш високооплачуваних «воєнних» блогерів віднесли Олександра Сладкова (близько 1,6 млн на місяць), Євгена Піддубного (1,3 млн на місяць), провладного пропагандиста Семена Пегова (1,2 млн на місяць), Олександра Коца (830 тис. на місяць) та Юрія Котенка (близько 500 тис. на місяць).
«Воєнні» блогери рекламують інші телеграм-канали, а також продукцію російських компаній-виробників ножів.
Раніше російський диктатор Володимир Путін підтримав пропозицію окремих російських «воєнкорів» створити робочу групу при Адміністрації президента РФ з метою висвітлення війни проти України та інтеграції «воєнкорів» у прокремлівський інформаційний простір.
Фото: Getty Images