Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим

Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим

12 Липня 2023
2465
12 Липня 2023
12:42

Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим

2465
Голова МЗС: Немає чіткого індикатора, коли саме Україна отримає запрошення стати членом НАТО. Незрозуміло, які умови ми маємо виконати, коли і ким вони будуть сформульовані.
Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим
Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що після саміту НАТО у Вільнюсі шлях України до вступу в Альянс став «коротшим, але не швидшим». Про це він сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

За його словами, на Вільнюському саміті були ухвалені «деякі дуже важливі рішення», які роблять шлях України до НАТО коротшим. Наприклад, створення Ради Україна—НАТО, а також скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ), про що ще пів року тому «ніхто навіть не наважувався говорити».

«Але є рішення, яке нас відверто засмутило. І сьогодні (11 липня. — «ДМ») ми цілий день говоримо про це з союзниками. Це дуже, занадто загальне формулювання стосовно запрошення», — наголосив міністр.

За його словами, на саміті поширена думка, що українці мають бути щасливими, що слова «запрошення» і «Україна» в принципі з’явилися поруч. «Але нас такий підхід категорично не влаштовує», — заявив міністр.

Кулеба зазначив: українська сторона радіє, що є готовність розглядати питання запрошення, але засмучена тим, що немає чіткого індикатора, коли саме Україна отримає запрошення стати членом НАТО. Тому в міністра «змішані почуття від саміту».

«Після саміту у Вільнюсі шлях до НАТО став коротшим, але не став швидшим», — резюмував Кулеба.

Він додав, що поки невідомо, виконання яких саме умов хочуть від України.

«От в цьому і проблема. Тобто коли будуть виконані умови? Що за умови? Ким вони мають бути сформульовані? Які вони? Ще раз наша позиція: існують всі умови для того, щоб запросити Україну стати членом НАТО», — додав міністр.

Кулеба підкреслив, що Україна працюватиме з союзниками для того, «щоб воно все не завмерло на місці, а ми рухалися вперед».

За його словами, зараз Україна має реалізувати рішення саміту, щоб прискорити євроатлантичну інтеграцію.

Напередодні, 11 липня, саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо України. Зокрема, союзники підтвердили, що Україна стане членом Альянсу, і погодились вилучити із процедури вступу вимогу про виконання Плану дій щодо членства (ПДЧ). За їхніми словами, це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового.

«Ми також дали зрозуміти, що ми оголосимо про запрошення Україні приєднатися до НАТО, коли союзники погодяться і будуть досягнуті умови», — сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, у столиці Литви Вільнюсі 11 липня відкрився дводенний саміт НАТО. Головною темою зустрічі стане продовження військової та гуманітарної підтримки України і перспективи її вступу до організації. 

У середу, 12 липня, о 13:00 на саміті пройде перше засідання Ради Україна—НАТО за участю «голів держав та урядів». Це новий орган взаємодії країни з Альянсом, про створення якого стало відомо у травні. До початку ради Президент України Володимир Зеленський та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг проведуть пресконференцію. 

Вчора, 11 липня президент Володимир Зеленський виголосив промову під час концерту на підтримку членства України в НАТО у Вільнюсі. Він подякував усім громадянам Литви за підтримку України, прихисток для наших людей та позицію щодо запрошення нашої держави в НАТО. 

Фото: polskieradio.pl

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2465
Читайте також
14.07.2023 09:00
Олексій Мустафін
для «Детектора медіа»
4 649
11.07.2023 19:50
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
2 754
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду