У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича

У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича

22 Травня 2023
2035
22 Травня 2023
13:38

У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича

2035
Ще 3 травня Протасевича засудили до восьми років колонії у справі про змову з метою захоплення влади.
У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича
У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича

У Білорусі помилували ексредактора опозиційного каналу Nexta Романа Протасевича, раніше засудженого до восьми років колонії посиленого режиму в справі про змову з метою захоплення влади. Про це повідомляє білоруське державне агентство БелТА.

«Роман Протасевич повідомив журналістам, що його помилували, передає кореспондент БелТА», — написало видання.

«Буквально щойно я підписав усі відповідні документи про те, що я помилуваний. Це, звичайно, просто чудова новина», — передає агентство слова Протасевича.

Нагадаємо, 3 травня суд у Білорусі засудив колишнього редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича до восьми років колонії посиленого режиму в справі про змову з метою захоплення влади.

Крім того, засновнику Nexta Степану Путилу суд заочно призначив 20 років колонії, колишньому редактору каналу Яну Рудику — 19 років колонії. 

За даними білоруського державного агентства БелТА, Путила, Рудика та Протасевича звинуватили у скоєнні не менше 1586 злочинів. Серед іншого їм закинули змову з метою захоплення влади, публікацію матеріалів, які «мають деструктивні цілі», заклики протестно налаштованих громадян до актів «тероризму».

В останньому слові Протасевич заявив, що хоче зробити «все можливе, щоб відшкодувати збитки», які спричинили його дії.

«Я відкрито визнаю політичну поразку. Я радий, що в якийсь момент зміг знайти в собі сили, щоб зізнатися у всьому тому, що робив, тепер відповідальність лежить на мені. Визнаю, на відміну від тих, хто, зокрема, зараз за кордоном і прикривається ширмою. Уся ця ситуація дозволила мені трохи інакше поглянути на життя з боку, на ті пріоритети, які неправильно були в мене розставлені», — сказав він.

Протасевич попросив суд розглянути його ситуацію з розумінням та ухвалити справедливе рішення про покарання, яке не буде пов'язане з позбавленням волі. Повідомлялось, що до набрання чинності вироку він залишиться під домашнім арештом.

Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу силовики затримали 23 травня 2021 року в аеропорту Мінська. Літак, на якому Сапега та Протасевич поверталися з Афін до Вільнюса, був примусово посаджений ВПС Білорусі на мінському летовищі. 

У 2021 році білоруська пропаганда записала з Протасевичем низку відео, під час яких він «зізнавався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році. Щирість  заяв Протасевича можна поставити під сумнів. Його батьки припускали, що опозиціонера катували в СІЗО.

У січні 2022 року Протасевич повідомив, що його відпустили з-під домашнього арешту і що він співпрацюватиме з провладною організацією.

13 квітня 2023 року білоруська прокуратура висунула Протасевичу нове, більш тяжке звинувачення — у повторному керівництві «екстремістським формуванням». Ідеться про адміністрування телеграм-каналу «Беларусь головного мозга».

Його дівчину Софію Сапегу у травні 2022 року засудили до шести років колонії за нібито адміністрування опозиційного телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі».

У червні Сапега попросила самопроголошеного президента Олександра Лукашенка про помилування, а батько засудженої погасив призначений судом штраф у 175 тисяч білоруських рублів (близько 67 тисяч євро), що формально відкрило шлях до її помилування або передачі Росії. У січні комісія при самопроголошеному президентові Білорусі Олександрі Лукашенку відмовила Сапезі в помилуванні.

Утім, у квітні 2023 року влада Білорусі таки запустила процедуру передачі Софії Сапеги до Росії.

Фото: БелТА

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2035
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду