Журналіст-розслідувач із Сальвадору Оскар Мартінес став лауреатом премії DW «За свободу слова»
Журналіст-розслідувач із Сальвадору Оскар Мартінес став лауреатом премії DW «За свободу слова»
Лауреатом цьогорічної премії «За свободу слова» (Freedom of Speech Award) німецької державної медіакомпанії Deutsche Welle став Оскар Мартінес, журналіст-розслідувач, який висвітлює теми корупції та насильства в Сальвадорі. Про це DW повідомила на своєму сайті.
Оскар Мартінес — головний редактор сальвадорського онлайн-журналу El Faro та один з найвідоміших журналістів-розслідувачів у Латинській Америці.
Після того, як у 2019 році президентом країни став Наїба Букеле, умови праці для журналістів у Сальвадорі значно погіршилися. Букеле неодноразово погрожував журналістам, які критично висвітлюють роботу й політику уряду, і намагається дискредитувати пресу як ворогів народу.
З березня 2022 року в Сальвадорі за рішенням уряду впроваджено надзвичайний стан, що означає зокрема обмеження свободи слова. Але Мартінес продовжує свою журналістську роботу.
«Журналістика повинна й надалі проливати світло на темні кути, які можновладці воліли б приховати від загалу. Я вважаю, що журналістика має далі розповідати про те, що замовчується сильними світу цього. Однак я також гадаю, що за нинішніх умов перед журналістикою стоїть величезний виклик — її власне виживання. Нам потрібно бути на сторожі, чинити опір і протистояти нападам, бо нині журналістика в Центральній Америці украй потрібна», — сказав в інтерв’ю DW Мартінес.
Вручення премії Deutsche Welle «За свободу слова» відбудеться 19 червня 2023 року під час конференції Global Media Forum у Бонні.
Як писав «Детектор медіа», лауреатами премії Deutsche Welle «За свободу слова» у 2022 році стали фотожурналісти Мстислав Чернов та Євген Малолєтка. Обох репортерів відзначили за висвітлення подій повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зокрема за їхню роботу в оточеному окупантами Маріуполі.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Сальвадор першим ввів в експлуатацію майнінгову ферму біля підніжжя вулкана. Сальвадор почав використовувати біткоїни як офіційну валюту з вересня 2021-го. На думку президента країни, це спрощує громадянам за кордоном перекази грошей на батьківщину. Ці кошти становлять приблизно 20% ВВП Сальвадора.
У столиці країни Сан-Сальвадорі тисячі людей виходили на протести проти визнання біткоїна законним платіжним засобом. Вони також протестували проти звільнення у травні 2021 року суддів Верховного суду та наміру Букеле балотуватися на другий президентський термін поспіль.
Фото: скриншот