Зловмисники створили фейковий сайт «Української правди» з вигаданою колонкою журналіста Павла Казаріна (ОНОВЛЕНО)
Зловмисники створили фейковий сайт «Української правди» з вигаданою колонкою журналіста Павла Казаріна (ОНОВЛЕНО)
Інститут масової інформації помітив, що в мережі з'явився фейковий ресурс, який імітує сайт видання «Українська правда».
У сервісі перевірки доменів whois йдеться про те, що фейковий сайт з доменом pravda-ua.com зареєстрували лише 12 лютого цього року через американську компанію. Він містить кілька сторінок та імітує інтерфейс і логотип «УП».
Водночас журналіст Павло Казарін повідомив, що на цьому ресурсі поширили начебто його колонку.
«У мережі час від часу з'являються фейкові публікації від імені "Української правди". Візуально це копія УП із тією лише різницею, що у ролі вмісту — якась зрадофільська дичина. Тепер вони почали писати ще й фейкові колонки від імені постійних авторів УП. Наприклад, від мого. Остання історія — це накидування на ТрО, підписане моїм ім'ям», — зазначив журналіст.
Казарін також порадив звернути увагу на оригінальний домен «Української правди» та додав, що всі власні тексти завжди дублює в соціальних мережах.
«Якщо ви бачите колонку Казаріна, якої немає в соцмережах Казаріна, — значить, перед вами фейк. Наші сусіди вирішили погратися в ІПСО», — написав журналіст.
В «Українській правді» повідомили, що наразі виявлено щонайменше 14 фейкових публікацій, які транслюють російські наративи. Водночас, автори фейків посилаються на Telegram-канали, які, за даними СБУ, працюють на країну-агресора.
За словами головної редакторки видання Севгіль Мусаєвої, «УП» публічно звертається до Служби безпеки з проханням вжити відповідні заходи.
«Ми вважаємо, що це російське ІПСО направлене на дискредитацію армії та підрив довіри до керівництва України, як військового, так і політичного», — прокоментувала вона.
Раніше редакція «РБК-Україна» звернулася до кіберполіції через підробку їхнього сайту та фейковий матеріал із критикою Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
У лютому також стало відомо, що сторінками видання Ukraїner у Facebook заволоділи зловмисники. Майже тиждень команда намагалася їх відновити. За словами засновника Ukraїner Богдана Логвиненка, фейсбук є для видання одним з основних майданчиків, утім, масована кібератака на ресурси змусила замислитися над відмовою від цієї соціальної мережі.
Фото: «Українська правда»