У Франції виявили фейкову сторінку газети Le Parisien з антиукраїнською пропагандою

У Франції виявили фейкову сторінку газети Le Parisien з антиукраїнською пропагандою

12 Травня 2023
1226
12 Травня 2023
14:30

У Франції виявили фейкову сторінку газети Le Parisien з антиукраїнською пропагандою

1226
Фейкова стаття розповідає про «масову втечу українців за кордон заради спасіння від військового рабства», їхню «неминучу загибель на передовій» та значно кращу навченість російської армії.
У Франції виявили фейкову сторінку газети Le Parisien з антиукраїнською пропагандою
У Франції виявили фейкову сторінку газети Le Parisien з антиукраїнською пропагандою

Невідомі створили клон сторінки французької газети Le Parisien, на якому розмістили публікацію з антиукраїнською пропагандою. Вирізки з цієї «газети» розлетілися соцмережами та розміщувались у фейсбуці як платна реклама.

На підробку звернув увагу французький журналіст Фабріс Депре, повідомляє LB.ua

У підробній газеті опублікували датовану 19 квітня «статтю» під заголовком «Масова втеча заради спасіння від військового рабства. Українці намагаються уникнути неминучої загибелі на передовій».

У ній, зокрема, поширена дезінформація про ухилення від мобілізації та дезертирство, що начебто «здавна поширені в Україні». У статті також стверджується, нібито українська армія ненавчена, на відміну від російської, тож ЗСУ «не матимуть шансів» у разі контрнаступу.

 

Статтю опубліковано на сторінці, зовні схожій на справжню газету Le Parisien.  Авторами зазначено редакцію газети та агентство AFP. Лінки на інші матеріали та розділи цього сайту ведуть на сайт справжньої газети. Утім, адреси обох сайтів відрізняються: адреса сайту-фейку — leparisien.ltd, а справжньої газети — leparisien.fr. 

Візуально відрізнити підробку від справжнього медіа можна за крапкою в кінці заголовку, поставленою у фейковій версії. Крім того, фейкова сторінка має інший масштаб у разі відкриття сторінки і значно більший шрифт. Примітно, що фальшива сторінка не просить погодитися зі збором cookies, але якщо перейти з неї за будь-яким гіперлінком, то відкривається справжній сайт, і там читача просять дозволити збір даних. 

Окрім цієї дезінформації про ухилення від мобілізації, фейкова газета має ще тільки один матеріал на своєму домені, і він також антиукраїнський. Автором аналогічно вказано редакцію та AFP. У цій публікації обурюються, начебто уряд Франції виділив 1 млн євро на підготовку української збірної до Олімпіади, а французькі спортсмени занепокоєні, що на них коштів не вистачить. 

Як пише LB.ua, французьке мережеве видання Pragma повідомило, що скерувало запит до командування кіберзахисту при міністерстві оборони Франції. У запиті йдеться, що соцмережі, зокрема і Facebook, стали обʼєктом дезінформаційної кампанії через спонсорований контент. Pragma виявила багато сторінок, що видають себе за справжні медіа, єдиним контентом яких є лише проросійські та антизахідні матеріали, зокрема спрямовані на підрив підтримки України.

Хто конкретно стоїть за підробкою сайту і поширенням проросійської дезінформації, наразі зʼясовується.  

Відзначимо, випадки виявлення в мережі фейкових сторінок, які імітують сайти медіа і поширюють дезінфомацію, останнім часом почастішали і в Україні.

Зокрема, у травні редакція Obozrevatel повідомила, що в мережі з'явилась фальшива сторінка, яка візуально імітує вигляд сайту, однак містить фейкові новини, спрямовані на сіяння зневіри серед українців. Ці фейкові новини рекламують у соцмережах. Редакція звернулась до СБУ.

Перед тим Інститут масової інформації помітив, що в мережі з'явився фейковий ресурс, який імітує інтерфейс і логотип видання «Українська правда», однак має інший домен — pravda-ua.com. Сайт зареєстрували 12 лютого через американську компанію. На ньому розмістили буцімто колонку публіциста Павла Казаріна про те, як українські командири «наживаються на смертях».

Раніше редакція «РБК-Україна» звернулася до кіберполіції через підробку їхнього сайту та фейковий матеріал із критикою Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. 

Крім того, напередодні невідомі запустили клон сторінки тернопільського інтернет-видання Politerno та розмістили на ньому фейковий матеріал. Його рекламу проплатили в соцмережах.

Фото: скриншот фейкової сторінки

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1226
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду