Знімальна група «Заборони» потрапила під обстріл неподалік Бахмута

Знімальна група «Заборони» потрапила під обстріл неподалік Бахмута

8 Лютого 2023
2923
8 Лютого 2023
15:57

Знімальна група «Заборони» потрапила під обстріл неподалік Бахмута

2923
За словами керівниці групи, журналістки Поліни Вернигор, Донецька військово-цивільна адміністрація не надала їм супровід.
Знімальна група «Заборони» потрапила під обстріл неподалік Бахмута
Знімальна група «Заборони» потрапила під обстріл неподалік Бахмута

31 січня знімальна група редакції «Заборони» у складі журналістки Поліни Вернигор, фотографа Івана Чернічкіна та оператора Євгена Жулая потрапила під мінометний обстріл у кількох кілометрах від Бахмута на Донеччині.

Детальніше про те, як це сталося, Вернигор розповіла у своєму дописі на фейсбуці. «Детектор медіа» поспілкувався із журналісткою, щоб уточнити деякі деталі.

Як розповіла нашій редакції Поліна Вернигор, у Бахмуті вона мала намір побачитись і поговорити із цивільними, зокрема дітьми, які залишаються в одному з укриттів вже не один місяць. Група везла із собою продукти та інші речі для цих людей.

Готуючись до відрядження, Поліна, за її словами, декілька разів зв’язувалася із Донецькою військово-цивільною адміністрацією, щоб з’ясувати, чи потрібні наразі журналістам перепустки чи дозволи для роботи у Донецькій області, а також розпитати про найбільш безпечний маршрут. Виявилося, перепустки непотрібні, а щодо маршруту журналістці порадили консультуватися із військовими.

Коли група рухалася трасою неподалік селища Хромове, що в 6 км від Бахмута, раптово почався обстріл.

«Одна з мін прилетіла в метрах десяти від нашої машини, якраз з того боку, де я сиділа. У мене було привідкрите вікно, і після цього я протягом кількох днів нічого не чула на праве вухо. В лікарні мені сказали, що це контузія. Коли це сталося, ми всі замовкли у машині, а вже через 30 секунд ми зрозуміли, що з нашою машиною щось не так. Я визирнула у вікно і побачила, що заднє праве колесо розірване», — розповіла Поліна.

Коли журналісти змінили колесо і продовжили рух у напрямку Бахмута, на дорозі вони побачили дві машини, які були охоплені вогнем разом із пасажирами, які загинули. Крім цього, група виявила, що один з уламків міни пошкодив гальмівний диск їхньої машини. Це змусило групу змінити свій маршрут.

При цьому у своєму дописі на фейсбуці журналістка закидає Донецькій військово-цивільній адміністрації, що та не допомогла їй із маршрутом та супроводом: «Мені закидають, мовляв, я полізла туди, куди журналістів не пускають, порушила закон. Це не так. В прес-службі Донецької військової адміністрації на моє прохання надати нам супровід, відповіли "приїжджайте і працюйте". На моє прохання підказати безпечний шлях, в Донецькій військовій адміністрації сказали "дізнавайтеся у військових". Ніби Донецька військова адміністрація — не військові. Нас пропустили на всіх блокпостах. Заборони на роботу журналістів в Бахмуті не було тоді і немає зараз, тому ми нічого не порушили».

Відповідаючи на питання «Детектора медіа», чому Донецька ВЦА, на її думку, не надала групі супровід, Поліна Вернигор припустила, що «для державних органів та інституцій іноземні журналісти важливіші».

«Я обговорювала це і всередині своєї команди, з якою їздила, й з іншими журналістами. Всі схиляються до того, що Донецька військова адміністрація класно організовує поїздки для іноземних журналістів. В принципі, впродовж всієї роботи із пресслужбами різних інституцій, з якими я зв’язувалася при підготовці цього відрядження, нас просто «морозили». При цьому для іноземних колег ці поїздки організовуються максимально детально», — сказала Вернигор.

Свій допис на фейсбуці, в якому вона детально описує, що передувало виїзду її групи до Бахмута, журналістка «Заборони» назвала у розмові із «Детектором медіа» «актом публічного самопокарання». Те, що сталося з нею та її колегами під час поїздки на Донеччину, вона частково пояснює тим, що раніше не мала досвіду відряджень у настільки гарячі точки. На думку Поліни, вона припустилася помилки, коли перед виїздом у напрямку Бахмута ще раз не перевірила інформацію щодо найбільш безпечного маршруту.

Наразі члени знімальної групи «Заборони» вже в Києві. Вони так і не змогли потрапити до Бахмута, але поїздили по інших частинах Донецької області. Зараз з цієї поїздки вони готують матеріали для публікації.

«Детектор медіа» звернувся до пресслужби Донецької ВЦА із запитом, щоб з’ясувати, з яких причин знімальна група «Заборони» не отримала супроводу під час свого відрядження на Донеччину.

Фото: з особистого архіву Поліни Вернигор

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2923
Читайте також
26.06.2020 11:40
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
1 714
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду