Євросоюз запустить нову платформу для протидії дезінформації з боку Росії та Китаю

Євросоюз запустить нову платформу для протидії дезінформації з боку Росії та Китаю

7 Лютого 2023
1350
7 Лютого 2023
19:14

Євросоюз запустить нову платформу для протидії дезінформації з боку Росії та Китаю

1350
Жозеп Боррель попередив про «нову хвилю» дезінформації у вигляді сфабрикованих зображень, відео та сайтів, які видають себе за засоби масової інформації.
Євросоюз запустить нову платформу для протидії дезінформації з боку Росії та Китаю
Євросоюз запустить нову платформу для протидії дезінформації з боку Росії та Китаю

Європейський Союз планує запустити нову платформу для боротьби з дезінформацією Росії та Китаю. Про це повідомило видання Politico з посиланням на заяву глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля.

Так званий Центр обміну інформацією та аналізу в рамках зовнішніх служб ЄС (EEAS) відстежуватиме маніпуляції інформацією з боку іноземних суб'єктів та координуватиме роботу з 27 країнами ЄС і широким співтовариством неурядових організацій.

«Нам потрібно зрозуміти, як організовані ці кампанії з дезінформації... щоб ідентифікувати учасників маніпуляцій», — сказав Боррель.

За словами одного з представників EEAS, це буде децентралізована платформа для обміну інформацією в режимі реального часу з неурядовими організаціями, країнами та агентствами з кібербезпеки. Це дозволить краще зрозуміти нові загрози дезінформації та швидше вжити заходів для вирішення подібних проблем. 

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС також попередив про «нову хвилю» дезінформації у вигляді сфабрикованих зображень, відео та сайтів, які видають себе за ЗМІ.

Як пише Politico, підрозділ ЄС з дезінформації Stratcom у першому звіті зазначив, що більшість іноземних інформаційних маніпуляцій у минулому році були зосереджені на наративах, які підтримували російське вторгнення в Україну. Особливо активно були задіяні дипломатичні канали Росії та Китаю.

Нагадаємо, у березні минулого року Жозеп Боррель повідомив, що Євросоюз готує новий механізм покарання за дезінформацію.

Він виділив серед зловмисних суб'єктів дезінформації російську державну телевізійну мережу Russia Today та інформаційне агентство Sputnik. За його словами, ці пропагандистські структури є інструментами маніпулювання та введення в оману росіян щодо вторгнення Росії в Україну.

2 березня Євросоюз терміново заборонив мовлення російських пропагандистських ресурсів Sputnik і Russia Today на території унії.

1 березня відеосервіс YouTube  заблокував російські пропагандистські канали RT та Sputnik по всій Європі.

Фото: Thijs ter Haar/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1350
Читайте також
30.11.2022 09:00
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
3 651
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду