ЮНЕСКО і Міжнародна асоціація прокурорів запускають курс про розслідування злочинів проти журналістів
ЮНЕСКО і Міжнародна асоціація прокурорів запускають курс про розслідування злочинів проти журналістів
ЮНЕСКО та Міжнародна асоціація прокурорів запускають навчальний онлайн-курс для прокурорів і правників «Розслідування та судове переслідування злочинів проти журналістів, сприяння свободі вираження поглядів», який триватиме з 27 лютого до 9 березня. Про це повідомляють на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Курс пройде у традиційному форматі MOOC (Massive Open Online Course) і буде спрямований на стимулювання міжнародного діалогу між прокурорами.
Навчання базуватиметься, зокрема, на спільному документі ЮНЕСКО і Міжнародної асоціації прокурорів «Рекомендації для прокурорів у справах про злочини проти журналістів», який доступний 19 мовами. Документ визначає чинники, які слід аналізувати в процесі ухвалення рішень у справах проти журналістів.
Крім того, на навчанні розглянуть заходи, здатні забезпечити захист суспільних інтересів і правопорядок та зміцнити довіру до органів правосуддя.
Структура курсу передбачає проходження п’яти модулів з такої тематики:
- свобода вираження поглядів;
- роль прокурора в ефективному переслідуванні злочинів проти журналістів;
- кримінальний наклеп;
- публіцистичний метод і джерела;
- доказові питання, елементи і практика міжнародного співробітництва.
Викладачами курсу стануть колишні прокурори й міжнародні експерти з питань свободи вираження поглядів, а також запрошені спікери високого рівня, такі як колишній суддя Міжнародного кримінального суду, представник Управління Верховного комісара з прав людини та журналіст-розслідувач.
Курс безкоштовний і буде доступний англійською мовою.
Організатори не визначають обмежень щодо кількості учасників і передумов для участі.
Учасникам, які пройшли всі модулі й контрольні тести, видадуть сертифікат про завершення навчання
Заєструватись можна за посиланням.
Як писав «ДМ», за даними Офісу генерального прокурора, протягом 2022 року в Україні із 88 зареєстрованих кримінальних проваджень щодо порушень прав журналістів правоохоронці передали до суду чотири. Це на 85% менше, ніж торік. При цьому частка доведених до суду справ зменшилась вдвічі.