Запорізький телеканал ТВ-5 Ріната Ахметова анулює ліцензію – ІМІ
Регіональний телеканал ТВ-5, власником якого була ПАТ «Запоріжсталь» (Метінвест), припиняє свою роботу. Про це повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на співробітників редакції.
Новина про закриття телеканалу з'явилася в місцевих пабліках 15 липня. Наразі представники ТВ-5 не коментують ситуацію публічно.
Канал припинив виробництво власного продукту і транслює загальнонаціональний марафон. Таке термінове і неочікуване рішення ПАТ «Запоріжсталь» журналісти пов'язують безпосередньо із заявою власника інвестиційної компанії SCM Ріната Ахметова, який повідомив про вихід з медійного бізнесу 11 липня 2022 року.
Відомо, що ТВ-5 вже подав до Нацради з питань телебачення і радіомовлення заяву на анулювання ліцензії. Цю заяву разом із заявами інших телеканалів з одним кінцевим бенефіціаром планують розглянути на засіданні 21 липня.
Так, згідно з порядком денним Нацради, крім ліцензії ТОВ «Запорізька незалежна ТРК "ТВ-5"», розглянуть також заяви на анулювання ліцензії ТОВ «ТРК "Україна"», ПрАТ «Футбольний клуб "Шахтар"» (Донецьк), ТОВ «Новинна група Україна», ТОВ «Телерадіокомунікаційна компанія "Сигма"».
Співробітники телеканалу ТВ-5 кажуть, що для всіх таке рішення власника було шоком. Наразі невідомо, що буде з колективом у майбутньому. Стратегія щодо долі колективу може стати відомою протягом наступних двох тижнів. Зараз весь колектив працює, ніхто не звільнений і не відправлений на простій. Як вдалося з’ясувати ІМІ з власних джерел, загалом на телеканалі працює близько 150 співробітників, в редакційному відділі – близько 20 медійників і медійниць.
Телекомпанія ТВ-5 була створена в 1992 році. Сукупна аудиторія телеканалу становить понад 2,5 мільйона осіб. У 2012 році телекомпанія отримала статус регіонального мовника. До складу ЗНТРК «ТВ-5» входять телеканал TV5 і «ТВ-5 Спорт».
Читайте також:
- Ахметов виходить із медіабізнесу і передає усі ліцензії державі: головне
- Що відбувається з медіабізнесом Ріната Ахметова?
- Перший пішов. Що може значити вихід Ахметова з медіабізнесу в Україні
Нагадаємо, 11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.
Ахметов уточнив, що «Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ.
Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності.
Медіахолдинг «Медіа Група Україна» об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», «Новинну Групу Україна» та інші. У березні Forbes повідомив, що Ахметов з початку повномасштабної війни втратив $9,5 млрд, однак зберіг першу сходинку у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінювали у $4,2 млрд.
До повномасштабної війни Forbes оцінював «Медіа Групу Україна» в $200 млн. Виторг медіагрупи в 2021 році – 467 млн грн, консолідований збиток – 936 млн грн.
За інформацією джерел «Детектора медіа», для багатьох навіть у менеджменті медіахолдингу рішення Ахметова стало несподіванкою.
12 липня SCM офіційно оголосила, що розпочинає процедури припинення випуску друкованих ЗМІ та анулювання ліцензій «Медіа Групи Україна». Йдеться про всі державні ліцензії на мовлення та на провайдера програмної послуги, які були отримані МГУ від держави. Всі активи МГУ залишаються в її власності.
Ілюстрація: ТВ-5/Facebook