МКІП та Український культурний фонд запускають платформу «Культурний простір»
МКІП та Український культурний фонд запускають платформу «Культурний простір»
Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Українським культурним фондом та ІТ-компанією «SoftServe» запускають платформу «Культурний простір» для підтримки української культури в умовах збройної агресії Росії.
Платформа збиратиме інформацію від українських діячів культури, установ і організацій культурного сектору, які потрапили у скрутне фінансове становище через війну. На цій платформі акумулюватимуть інформацію про тих діячів та організації, які потребують допомоги у відновленні своєї діяльності. Також «Культурний простір» сприятиме реалізації ідей та проєктів, що підкреслюють культурну цінність української ідентичності й можуть бути реалізованими як під час воєнного стану, так і після перемоги України.
«Галузь культури сильно страждає через війну. Вона знаходиться на передовій війни. Саме культура стала мішенню для російських загарбників. Розтрощені будинки культури, театри, сотні закладів, в роботу яких втрутилась війна, тисячі митців, що втратили роботу, а дехто — й власні домівки. Культурна спільнота потребує сьогодні неабиякої підтримки як фінансово, так й інформаційно. Сподіваємося, нам вдасться залучити для цього максимум ресурсів завдяки новому проєкту "Культурний простір"», – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
- Читайте також: Наші культурні втрати, які не покажуть на картах
Виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський заявив, що зібрана на «Культурному просторі» інформація допоможе проаналізувати потреби галузі, сформувати запит на кошти і ресурси та в подальшому знайти можливості їх задовольнити.
Наразі на платформі вже відкрито чотири форми для збору інформації за такими напрямами:
-
підтримка митців та мисткинь, які потребують допомоги для відновлення своєї діяльності;
-
потреби фізичних осіб-підприємців та організацій всіх форм власності, які потребують допомоги для відновлення діяльності;
-
проєкти під час війни – підтримка фізичних осіб-підприємців та організацій всіх форм власності, які мають ідеї та проєкти, що можуть бути реалізовані в умовах воєнного стану;
-
благодійність – окремий напрям для фізичних та юридичних осіб всіх форм власності, які мають змогу та готові підтримати українську культуру, стати благодійником чи донором.
Платформа «Культурний простір» доступна за посиланням – http://help.uaculture.org/
Раніше Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти запустили проєкт «Ukraine Now and Forever», а також платформу #МояВійна з історіями українців, які живуть в умовах війни.
За допомогою платформи #МояВійна кожен українець і кожна українка як свідки жорстокої війни РФ проти нашої держави можуть описати свою історію, поділитися правдивими фактами та особистими переживаннями. Громадяни всіх країн світу можуть побачити і прочитати ці історії рідними для них мовами і висловити в той чи інший спосіб свою підтримку Україні.
Також МКІП запустило Об'єднану платформу культури та медіа під час війни.