Резніков: Західні партнери змінили риторику щодо можливого вторгнення Росії, це важливий сигнал
Резніков: Західні партнери змінили риторику щодо можливого вторгнення Росії, це важливий сигнал
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що західні партнери змінили свою риторику щодо можливого вторгнення Росії.
У четвер, 3 лютого, Резніков заявив, що ймовірність «значної ескалації» з боку Росії наразі розглядається як низька.
«Хочу звернути увагу, що і наші західні партнери, стратегічні партнери, змінили свою риторику. Ви можете почути це у заяві прессекретаря Білого дому. Сьогодні ми отримали дуже важливий сигнал, що нарешті слово "imminent" як "невідворотній" стосовно можливого вторгнення, вже не застосовується в офіційній риториці… Загроза є, ризики є, але загрози невідворотного вторгнення станом на цей момент не спостерігається», – сказав Резніков.
Резніков додав, що вздовж кордонів України з Росією і Білоруссю не спостерігається якихось ударних угруповань.
За даними України, російське угруповання складає «приблизно 115 тисяч наземного компоненту», враховуючи територію Білорусі, прилеглі райони Росії, а також тимчасово окуповані території ОРДЛО і Криму.
Напередодні речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що більше не вживатиме слово «imminent» («неминуче») для оцінки можливої загрози нового масштабного вторгнення Росії в Україну. Псакі додала, що раніше наголошувала на тому, що Росія «може вдатися до вторгнення в будь-який момент», і це залишається актуальним понині.
В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.
З осені 2021 року західні ЗМІ з посиланням на дані розвідки повідомляють, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».
4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.
Про загрозу масштабного російського вторгнення відкрито заявляють очільники західних держав, зокрема, президент США Джо Байден та прем'єр Великої Британії Борис Джонсон.
Байден вже заявив, що широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії «катастрофою», а російський президент Володимир Путін у цьому разі зазнає санкцій із боку Заходу, «яких він досі не бачив».
У січні 2022 року Велика Британія на тлі посилення російської ескалації почала поставляти ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW. Збільшили допомогу Україні і США.
Однак міністр оборони Олексій Резніков заявив, що кількість російських військових біля кордонів України співмірна з цифрами минулої весни.
Президент Зеленський під час зустрічі з іноземними журналістами заявив, що США підтримують гостру «інформаційну ситуацію» навколо стягування російських військ до кордонів України.
Скріншот: Військове телебачення України/YouTube