Вітчим Софії Сапеги розповів, що були надії на її екстрадицію, але «щось пішло не так»
Вітчим Софії Сапеги розповів, що були надії на її екстрадицію, але «щось пішло не так»
Вітчим Софії Сапеги Сергій Дудич розповів в ефірі російської радіостанції «Ехо Москви», що він та його родина здивовані, а сама Сапега психологічно розчавлена обвинуваченням – їй, попри досудову угоду зі слідством, загрожує мінімум 6 років ув’язнення за начебто адміністрування телеграм-каналу. Була надія, що замість суду буде екстрадиція в Росію. Але щось пішло не так.
«Але, очевидно, щось пішло не так. Консул каже, що лише після суду можна обговорювати умови екстрадиції», – сказав він.
Також є варіант, що її може помилувати самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Дата суду поки що невідома. Далі захист Сапеги ознайомиться з матеріалами справи і невідомо, скільки це триватиме. Також захист не може нічого коментувати, оскільки є підписка про нерозголошення. Зв’язку із Софією в нього та мами немає. Єдине, що вони знають, що вона до 25 грудня залишатиметься під домашнім арештом.
- Читайте також: «Я наче у підводному човні». Мати Романа Протасевича розповіла, що з сином, який зник з інтернету
Нагадаємо, що Сапегу звинувачують в начебто адмініструванні телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі», в якому публікувалися персональні дані силовиків. Джерела стверджують, що з 20 жовтня вона перебувала під домашнім арештом і жила в місті Ліда, у квартирі батьків. Тих змусили на цей час переїхати жити на дачу. Зв’язку з донькою в них не було.
23-річна Софія Сапега – громадянка Росії, але майже все життя прожила в Білорусі. У Литві Сапега має тимчасову посвідку на проживання, дівчина вчиться в магістратурі Європейського гуманітарного університету (ЄГУ) у Вільнюсі за програмою «Міжнародне право і право Європейського союзу».
Протасевич та Сапега були затримані силовиками 23 травня 2021 року в аеропорту Мінська. Літак, на якому Сапега та Протасевич повертались з Афін до Вільнюса був примусово посаджений ВПС Білорусі в аеропорту Мінська. На думку експертів, у салоні літака перебували співробітники спецслужб Білорусі.
З моменту затримання опозиціонер та його дівчина перебували у СІЗО, однак 25 червня Сапегу та Протасевича помістили під домашній арешт.
Влада Білорусі завела проти Протасевича справи за статтями про організацію масових заворушень в Мінську і розпалюванні соціальної ворожнечі до представників влади та міліції. Його підозрюють також у розголошенні держтаємниці та «образі президента». Сапегу ж підозрюють в організації масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок, а також в розпалюванні соціальної ворожнечі.
25 травня в етері державного телебачення було показано відео, в якому Сапега заявила, що нібито є редактором телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі», що публікує особисті дані силовиків, чиновників, суддів і журналістів державних ЗМІ.
3 червня 2021 року державний канал «ОНТ» розповсюдив інтерв'ю із затриманим Романом Протасевичем, під час якого він «зізнався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році.
Протасевич буцімто визнав, що був учасником підготовки «замаху» на Лукашенка, який нібито планував штаб Тихановської, і заявив, що поважає самопроголошеного президента Білорусі.
Щирість сказаного Протасевичем можна поставити під сумнів, адже його батьки припускають, що опозиціонера катували у СІЗО. Видання «Наша Ніва» звернуло увагу, що на зап'ястях Протасевича було видно сліди від наручників.
14 червня Протасевич під час спеціального брифінгу заявив, що почуває себе «добре» і його «ніхто не бив». Деякі з присутніх представників ЗМІ висловили сумнів у правдивості заяв Протасевича. Напередодні батьки Протасевича заявили, що проти Романа щодня застосовували у СІЗО насильницькі дії.
21 червня про запровадження персональних санкцій проти Білорусі через посилення репресій та затримання Протасевича та Сапеги оголосили Євросоюз, США, Велика Британія та Канада. 24 червня Євросоюз затвердив секторальні санкції проти Білорусі.
Фото: 360tv