Білоруського фрілансера «Радіо Свобода» Кузнечика заарештували на 10 діб

Білоруського фрілансера «Радіо Свобода» Кузнечика заарештували на 10 діб

30 Листопада 2021
1888
30 Листопада 2021
20:56

Білоруського фрілансера «Радіо Свобода» Кузнечика заарештували на 10 діб

1888
Раніше силовики викладали відео, на якому Кузнечик сидить біля техніки, пачок грошей та біло-червоно-білого прапора.
Білоруського фрілансера «Радіо Свобода» Кузнечика заарештували на 10 діб
Білоруського фрілансера «Радіо Свобода» Кузнечика заарештували на 10 діб

26 листопада мінський суд арештував фрілансера білоруської служби «Радіо Свобода» Андрія Кузнечика на 10 діб. Про це пише саме видання з посиланням на рідних Кузнечика.

Його визнали винним у дрібному хуліганстві. Подробиці протоколу невідомі, сам журналіст своєї провини не визнав. Арешт відбуватиме в центрі ізоляції правопорушників на Окрестіна. 

Нагадаємо, що Кузнечика затримали 25 листопада. За день до того невідомі хакери зламали телеграм-канал «Радіо Свобода» та погрожували підписникам переслідуванням

Згодом силовики опублікували відео, на якому Кузнечик «зізнається», що за роботу для «Радіо Свобода» отримує $1200.

Президент «Радіо Свобода» Джеймі Флай закликав негайно звільнити фрілансера. 

«Режим Олександра Лукашенка продовжує намагатися знищити всі незалежні ЗМІ в Білорусі. Андрія викрали агенти режиму лише тому, що він був журналістом. Режим також атакував один із наших акаунтів у соціальних мережах, намагаючись заблокувати інший канал інформації для білоруського народу. Андрія потрібно негайно звільнити, дозволити йому повернутися до дружини та маленьких дітей. Він не вчинив жодного злочину», – сказав він. 

Дружині Андрія Алесі Рак у СІЗО на Окрестіна вдень повідомили, що її чоловіка у них немає. У неї вдома перед тим відбувався обшук, силовики забрали техніку та гроші. Силовики сказали, що забирають Кузнечика на кілька днів.

Нагадаємо, що у червні 2020 року в Мінську затримали позаштатного консультанта «Радіо Свобода» Ігора Лосика, з того часу він перебуває за ґратами. Лосика звинувачують у розпалюванні соціальної ворожнечі «щодо представників влади і правоохоронних органів». Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

У липні 2021 року у Мінську силовики розгромили офіс білоруської служби «Радіо Свобода». Під час обшуків силовики затримали декількох журналістів, пізніше їх відпустили під підписку про невиїзд.

У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Фото: з вільних джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1888
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду