Медіарух вимагає негайного звільнення Мецгера з посади голови правління «Укрексімбанку»

Медіарух вимагає негайного звільнення Мецгера з посади голови правління «Укрексімбанку»

6 Жовтня 2021
2499
6 Жовтня 2021
12:42

Медіарух вимагає негайного звільнення Мецгера з посади голови правління «Укрексімбанку»

2499
Медіарух: має місце не просто кримінальний проступок, передбачений статтею 171 Кримінального кодексу України, а тяжкий злочин: захоплення і утримання журналістів як заручників, що передбачає до 15 років позбавлення волі.
Медіарух вимагає негайного звільнення Мецгера з посади голови правління «Укрексімбанку»
Медіарух вимагає негайного звільнення Мецгера з посади голови правління «Укрексімбанку»

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» вимагає звільнення з посади голови правління «Укрексімбанку» Євгена Мецгера через його дії під час конфлікту з журналістами програми «Схеми».

Також Медіарух вимагає від правоохоронців неупередженого та об'єктивного розслідування нападу. Зокрема, за статтею про захоплення і утримання журналістів як заручників.

«Детектор медіа» наводить повний текст заяви.

Медіарух вимагає негайного звільнення, а не тимчасово відсторонення Євгена Мецгера з посади голови правління «Укрексімбанку». Міністерство фінансів та Кабінет Міністрів України, як єдиний акціонер «Укрексімбанку», а також наглядова рада банку повинні дати гідну та справедливу оцінку неприпустимим кримінальним діянням очільника державного банку і прийняти рішення про його невідповідність посаді. 

Окрім того, Медіарух вимагає від правоохоронців неупередженого та об'єктивного розслідування нападу посадовців «Укрексімбанку» на знімальну групу «Схем» – журналіста Кирила Овсяного та оператора Олександра Мазура. Порушники повинні понести покарання у відповідності до кримінального законодавства України.

Дії очільників та працівників державного «Укрексімбанку» є безпрецедентними. Проти журналістів застосували фізичну силу, їх незаконно утримували, вони були фактично взяті у заручники з метою вилучення зібраної інформації, а також був протиправно проведений їхній обшук. Таким чином в даному випадку має місце не просто кримінальний проступок, передбачений статтею 171 Кримінального кодексу України, а тяжкий злочин: захоплення і утримання журналістів як заручників, що передбачає до 15 років позбавлення волі відповідно до статті 349-1 Кримінального кодексу України.

Голова правління Євген Мецгер віддавав протиправні накази, і його підлеглі цілком усвідомлювали, що робили. Варто нагадати, що виконання явно злочинних наказів не знімає з підлеглих відповідальності і не перекладає її на керівника – виконавці несуть всю повноту кримінальної відповідальності.

Медіарух сподівається, що правоохоронні органи та Кабінет Міністрів будуть об'єктивними та неупередженими, і не допустять уникнення відповідальності порушників, не дивлячись на їхні посади чи зв’язки.

***

Раніше міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський засудив напад охорони «Укрексімбанку» на журналістів «Схем» Кирила Овсяного та Олександра Мазура та пообіцяв, що інцидент отримає «належну правову оцінку правоохоронців».

Нагадаємо, що 4 жовтня знімальна група програми «Схеми» – журналіст Кирило Овсяний та оператор Олександр Мазур – записували інтерв'ю з головою правління АТ «Укрексімбанк» Євгеном Мецгером в його кабінеті у центральному відділенні банку.

Після одного з питань Мецгер висловив невдоволення та припинив інтерв'ю. Він також наказав співробітникам банку забрати в знімальної групи техніку та стерти матеріали. При цьому до оператора застосували силу. Журналістів близько години не випускали з приміщення, а потім віддали техніку без відео.

«Схеми» звернулись до поліції та оприлюднили аудіозапис, який вдалося зробити, а потім відновили та опублікували відеозапис конфлікту до моменту, коли працівники банку вимкнули камери.

Поліція відкрила провадження про перешкоджання діяльності журналіста.

Згодом, коментуючи цю ситуацію, «Укрексімбанк» звинуватив журналістів програми «Схеми» у незаконному заволодінні банківською таємницею та порушенні Кодексу етики

Міністр фінансів Сергій Марченко засудив дії керівництва державного банку та назвав конфлікти з журналістами неприпустимими. 

Із заявами на підтримку журналістів виступили Посольство США та Рада зі свободи слова при президентові України

Наглядова рада «Укрексімбанку» розпочала перевірку інциденту з журналістами «Схем».

В Офісі президента виступили за відсторонення Мецгера від посади на час перевірки та розслідування. Невдовзі після цього він повідомив, що написав заяву про тимчасове усунення від посади.

Фото: скріншот з відео «Радіо Свобода»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2499
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду