Мецгер скасував пресконференцію та попросив вибачення у «Схем» в «дистанційному» форматі

Мецгер скасував пресконференцію та попросив вибачення у «Схем» в «дистанційному» форматі

6 Жовтня 2021
3480
6 Жовтня 2021
13:39

Мецгер скасував пресконференцію та попросив вибачення у «Схем» в «дистанційному» форматі

3480
Євген Мецгер: «Я щиро прошу вибачення у працівників видання «Схеми» Кирила Овсяного та Олександра Мазура! Наразі у формі листа, але завжди готовий зробити це у будь-якій зручній їм формі».
Мецгер скасував пресконференцію та попросив вибачення у «Схем» в «дистанційному» форматі
Мецгер скасував пресконференцію та попросив вибачення у «Схем» в «дистанційному» форматі

Тимчасово відсторонений голова правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер попросив вибачення через інцидент із нападом на знімальну групу «Схем» у формі листа.

За словами членкині наглядової ради «Укрексімбанку» Вікторії Страхової, раніше анонсована пресконференція щодо ситуації з нападом на журналістів «Схем» скасовується через відсторонення Мецгера від виконання своїх обов'язків.

Звернення самого Мецгера до журналістів оприлюднила пресслужба «Укрексімбанку». «Детектор медіа» публікує його з повним збереженням орфографії.

«Я завжди вважав і вважаю свободу слова і вільну пресу фундаментом демократії та справжньої незалежності держави. Тому події, що сталися у моєму робочому кабінеті 4 жовтня 2021 року та були згодом опубліковані виданням "Схеми" з мого боку є неприпустимими та стали шоком не тільки для громадськості та журналістської спільноти, але й для мене.

Я за природою врівноважена людина і ніколи не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних та непоправних дій і рішень. Стрес і навантаження цьому не виправдання. Тому я щиро прошу вибачення у працівників видання "Схеми" Кирила Овсяного та Олександра Мазура! На разі у формі листа, але завжди готовий зробити це у будь-якій зручній їм формі.

Моя поведінка глибоко образила весь без виключення журналістський цех, який проявив гідну найбільшої поваги солідарність у відстоюванні прав своїх колег. Я щиро прошу вибачення у всіх журналістів України. І зрештою, це завдало величезної шкоди іміджу банку, моральному духу його чудового колективу і престижу професії банкіра, як такій.

Я щиро прошу вибачення у всіх колег. Повторюся, я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме в мене. За своїми моральними переконаннями та значним суспільним резонансом, я написав заяву про відсторонення мене від здійснення повноважень Голови правління АТ "Укрексімбанк". Відповідну заяву я надав Наглядовій раді банку і сьогодні, 6 жовтня, вона була задовільнена».

У середу, 6 жовтня, Наглядова рада «Укрексімбанку» відсторонила Мецгера на час проведення внутрішнього розслідування нападу на знімальну групу «Схем» та принесла «щирі вибачення» журналістам. Тимчасовим виконувачем обов’язків голови правління фінустанови став Сергій Єрмаков.

Інцидент між журналістами «Схем» та охороною «Укрексімбанку» стався 4 жовтня в Києві у центральному офісу фінустанови.

Знімальна група записувала інтерв'ю з Євгеном Мецгером, однак після одного із запитань він наказав працівникам фінустанови забрати в журналістів камери та стерти матеріал. Знімальну групу близько години не випускали з приміщення, розмови з працівниками установи під час подій вдалося зафіксувати на аудіо.

Поліція відкрила провадження за фактом перешкоджання журналістам.

Пізніше «Укрексімбанк» оприлюднив власну версію подій. У пресслужбі фінустанови заявили, що 16 вересня отримали від «Радіо Свобода» запит щодо інтерв'ю з головою правління банку «згідно з переліком питань у запиті», після чого було узгоджена зустріч на 4 жовтня.

Пресслужба банку стверджувала, що під час інтерв’ю журналіст Кирило Овсяний поставив низку питань, які становлять банківську таємницю та нібито «висловив припущення щодо допущених банком порушень у рамках відповідних правовідносин».

Як стверджували у банку, подальша розмова відбувалася у форматі «офрекорд», після чого журналіст з оператором нібито без будь-якого перешкоджання залишили приміщення банку, з усією записуючою та освітлювальною технікою.

Однак редакції програми «Схеми» вдалося відновити знищений відеозапис на картці пам’яті з камери, яку забрали охоронці банку. На семихвилинному відео можна побачити, як після чергового запитання журналіста Овсяного голова «Укрексімбанку» Мецгер спочатку відмовляється далі розмовляти, а потім звертається до охоронця з наказом «выруби его».  

Охорона банку скрутила оператора Мазура та силоміць забрала в нього знімальну техніку. Близько години журналісти були змушені перебувати у банку, їх випустили з приміщення лише після того, як охорона переконалась, що змогла «видалити» записи з кінокамери.

Із заявами на підтримку журналістів виступили посольство США та Рада зі свободи слова при президентові України, а також Незалежна медійна рада та ГО «Детектор медіа».

Офіс президента засудив поведінку співробітників фінустанови та заявив, що голову «Укрексімбанку» Мецгера потрібно відсторонити від посади на час перевірки інциденту.

Фото: Мецгер Євген/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3480
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду