Арахамія щодо критики законопроєкту про олігархів: Мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN

Арахамія щодо критики законопроєкту про олігархів: Мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN

17 Вересня 2021
2001
17 Вересня 2021
14:52

Арахамія щодо критики законопроєкту про олігархів: Мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN

2001
Давид Арахамія: Мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN. Ми в нашій країні живемо.
Арахамія щодо критики законопроєкту про олігархів: Мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN
Арахамія щодо критики законопроєкту про олігархів: Мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN

Очільник фракції «Слуга народу», нардеп Давид Арахамія вважає, що критика законопроєкту про олігархів «доведена до абсурду».

«Кожні 15 хвилин на вашому каналі (звернувся до журналістки каналу "Україна 24". – Ред.) хтось висловлюється проти закону про олігархів... Вже було до абсурду доведено. Там написаний був рядок "Ведучий CNN висловив ... ". Так мені, перепрошую, по*ріну, що сказав ведучий CNN. Ми в нашій країні живемо», – сказав Арахамія під час спілкування з журналістами.

Також Арахамія вважає, що омбудсмен Людмила Денісова і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков навмисне намагаються «збити» законопроєкт про олігархів.

«Разумков нещодавно відмовив пану Стефанчуку (віцеспікер Ради. – Ред.) в направленні на розгляд Венеціанської комісії закону про місцевий референдум, мотивуючи це тим, що Венеціанська комісія дуже завантажена зараз… Тоді в мене питання, якщо вона (Венеціанська комісія. – Ред.) так завантажена, навіщо її спамити якимись документами, які не мають ніякого сенсу, тому що вони будуть змінені через два тижні. Мені здається, що це була конкретна умисна спроба збити закон про олігархів. Разумкова в тому числі… Денісова це робить навмисне. Вона не їздить по тюрмах, це її робота, а розповідає нам, що є закон про олігархів, який порушує якісь права людини», – сказав Арахамія.

Впливовий американський аналітик та ведучий Фарід Закарія на полях форуму YES у Києві висловив думку, що законопроєкт про олігархів створює певні ризики для свободи слова в Україні.  

«Суспільству вигідно мати багато різних медіа, багато різних власників бізнесу. Я б більше турбувався про закони, які певним чином ускладнюють для громадянського суспільства та приватного сектору можливості володіти ЗМІ, висловлювати свою думку. Надзвичайно важливо пам’ятати, що свобода преси означає свободу взагалі. Кожен повинен мати можливість говорити вільно»,цитує Закарію «Сьогодні».

2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про олігархів. Його текст доступний на сайті парламенту.

Законопроєкт пропонує покласти на РНБО функцію відносити громадян до категорії олігархів, якщо вони відповідають щонайменше трьом з чотирьох критеріїв. Зокрема, якщо особа: 

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

1 липня Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт про олігархів, за документ проголосували 275 народних депутатів. Підсумковий розгляд законопроєкту було заплановано на осінь 2021 року.

5 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у листі до спікера Разумкова заявила, що президентський законопроєкт про олігархів не відповідає Конституції України.

На її думку, порушеннями є наділення президента і РНБО не передбаченими Конституцією України повноваженнями, обмеження прав людини залежно від майнового стану, опосередковане введення цензури в ЗМІ та ін.

10 вересня Разумков повідомив, що законопроєкт «про олігархів» уже спрямований на експертизу до Венеціанської комісії. 

Зокрема, Разумков вважає, що складання списків олігархів має бути прерогативою незалежної комісії, яку необхідно створити при НАЗК, – визначати, хто саме належить до олігархів, має «максимально незалежна структура», а не РНБО.

Фото: Alexandr Senko/David Braun/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2001
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду