«Слуга народу» на засіданні фракції обговорить законопроєкт про олігархів

«Слуга народу» на засіданні фракції обговорить законопроєкт про олігархів

20 Вересня 2021
1551
20 Вересня 2021
10:50

«Слуга народу» на засіданні фракції обговорить законопроєкт про олігархів

1551
У порядку денному засідання фінальна редакція законопроєкту про олігархів, а також кадрові питання.
«Слуга народу» на засіданні фракції обговорить законопроєкт про олігархів
«Слуга народу» на засіданні фракції обговорить законопроєкт про олігархів

У понеділок, 20 вересня, парламентська фракція «Слуга народу» проведе засідання, на якому обговорить законопроєкт про олігархів.

За словами речниці фракції Юлії Палійчук, засідання відбудеться о 19:00.

«У порядку денному засідання фінальні редакції і процедура розгляду законопроектів 5599 і 5600, а також кадрові питання, у тому числі, питання призначення нового голови Комітету з питань правоохоронної діяльності», – цитує Палійчук пресслужба партії.

Палійчук зазначила, що «Слуга народу» не погоджується порядком денним на поточний тиждень, який запропонував Апарат Верховної Ради.

Версія, яку пропонує президентська фракція, передбачає законопроєкти №5599, відомий як «закон про олігархів», а також закон №5600.

«Фракція "Слуга народу" пропонуватиме Погоджувальній раді розглянути й затвердити процедуру постатейного розгляду цих законопроєктів», – повідомила Палійчук.

1 липня 2021 року Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроєкт про олігархів, за документ проголосували 275 народних депутатів. Підсумковий розгляд законопроєкту заплановано на осінь 2021 року.

Законопроєкт пропонує покласти на РНБО функцію відносити громадян до категорії олігархів, якщо вони відповідають щонайменше трьом з чотирьох критеріїв. Зокрема, якщо особа:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

5 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в листі до спікера Дмитра Разумкова заявила, що президентський законопроєкт про олігархів не відповідає Конституції України.

На її думку, порушеннями є наділення президента і РНБО не передбаченими Конституцією України повноваженнями, обмеження прав людини залежно від майнового стану, опосередковане введення цензури в ЗМІ та ін.

10 вересня Разумков повідомив, що законопроєкт «про олігархів» уже спрямований на експертизу до Венеціанської комісії. 

Зокрема, Разумков вважає, що складання списків олігархів має бути прерогативою незалежної комісії, яку необхідно створити при НАЗК, – визначати, хто саме належить до олігархів, має «максимально незалежна структура», а не РНБО.

Спікер додав, що перебування законопроєкту про деолігархізацію на експертизі у Венеціанській комісії не є перешкодою для його розгляду в другому читанні.

17 вересня профільний комітет рекомендував парламенту прийняти законопроєкт про олігархів у другому читанні та в цілому. Було враховано 13 правок із поданих 1271.

Фото: Слуга Народу/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1551
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду