У Львові планують відкрити медіахаб для незалежних білоруських журналістів

У Львові планують відкрити медіахаб для незалежних білоруських журналістів

8 Вересня 2021
1677
8 Вересня 2021
10:35

У Львові планують відкрити медіахаб для незалежних білоруських журналістів

1677
Про це домовилися мер міста та одна з лідерок білоруської опозиції.
У Львові планують відкрити медіахаб для незалежних білоруських журналістів
У Львові планують відкрити медіахаб для незалежних білоруських журналістів

У Львові планують відкрити медіахаб для незалежних білоруських журналістів. Про це повідомив у фейсбуку мер міста Адрій Садовий. Він зазначив, що обговорював медіахаб зі Світланою Тіхановською — однією з лідерок білоруської опозиції та кандидаткою в президенти Білорусі на виборах 2020 року.

«На полях Економічного форуму у Карпачі провели зустріч із Світланою Тіхановською. Львів — місто вільних людей. Я щасливий, що сьогодні ми маємо можливість протягнути руку допомоги нашим білоруським друзям, які сьогодні як ніколи потребують підтримки і захисту. Домовились із пані Світланою про відкриття у Львові медіахабу для незалежних білоруських журналістів», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, на яких Тіхановська була кандидаткою від об'єднаної опозиції. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла Тіхановська. Західні країни відмовилися визнати Лукашенка переможцем виборів. Тіхановська наразі перебуває за межами Білорусі.

Після виборів білоруська влада жорстоко придушила мирні акції протесту й почала кампанію залякування опозиції та незалежної преси – в Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, тиснуть на медіа.

27 серпня Верховний суд Білорусі ліквідував «Білоруську асоціацію журналістів».

У липні 2021 року влада фактично закрила одне з найстаріших видань Білорусі «Наша Ніва», сайт видання заблокований. Правоохоронці затримали чотирьох співробітників редакції, зокрема, головного редактора Єгора Мартиновича, якого побили під час затримання, головреда журналу «Наша історія» Андрія Динька, начальника відділу реклами і маркетингу Андрія Скурка. 

Також влада розпочала наступ на білоруську редакцію «Радіо Свобода» – 16 липня силовики навідалися до офісу «Радіо Свобода» в Мінську, виламали двері та вилучили майже всю техніку. Також силовики затримали журналістів, які працюють у редакції або були з нею раніше пов'язані.  

Крім того в липні 2021 року влада Білорусі визнала «екстремістськими» сайт і соцмережі каналу «Белсат». 

У травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення. За ґратами перебувають 15 співробітників редакції й осіб, пов'язаних із Tut.by.

Із початку року в Білорусі зафіксовано шість нападів на журналістів, щонайменше 107 обшуків, майже всі вони пройшли з конфіскацією майна.

Фото: intex-press.by

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1677
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду