«Він для нас був просто ніхто». Лукашенко прокоментував смерть Шишова

«Він для нас був просто ніхто». Лукашенко прокоментував смерть Шишова

9 Серпня 2021
4795
9 Серпня 2021
13:55

«Він для нас був просто ніхто». Лукашенко прокоментував смерть Шишова

4795
Олександр Лукашенко заявив, що у білоруських силовиків «вистачає без Шишова, з ким треба розбиратися».
«Він для нас був просто ніхто». Лукашенко прокоментував смерть Шишова
«Він для нас був просто ніхто». Лукашенко прокоментував смерть Шишова

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що глава «Білоруського дому в Україні» Віталій Шишов не представляв інтересу для білоруських спецслужб.

Лукашенко прокоментував смерть Шишова на тлі заяв білоруської опозиції щодо можливої причетності до загибелі активіста КДБ Білорусі.   

«Хто він такий для мене і для Білорусі взагалі? Він для нас був просто ніхто. Ну який божевільний візьме і піде його вішати? Ну навіщо? Ну елементарно: повісили одного, завтра буде такий вже інший. Всіх не перевішаєш, це дурість. У нас вистачає без Шишова, з ким треба розбиратися, але ми ні на кого ще поки пальцем не показали. Що ви думаєте, коли вони на Азаренка пішли, ми не могли їх перестріляти всіх? Елементарно і ніхто не вказав би на нас пальцем. Але я наказав живцем їх брати і з ними розбиратися», – цитує Лукашенка Tut.by.

Лукашенко також заявив, що Шишов перебував в Україні і його нібито «підтримували спецслужби України».

За словами самопроголошеного президента, «Україна повинна розслідувати смерть Шишова і надати Білорусі відповідь, хто повісив і як повісив громадянина Білорусі».

Зауважимо, що виступ Лукашенка відбувся у річницю президентських виборів 2020 року, під час яких, за офіційними даними ЦВК Білорусі, «переміг» Лукашенко.  

3 серпня 2021 року правоохоронці в одному з парків Києва знайшли повішеним голову ГО «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова. Напередодні Шишов вийшов на пробіжку біля свого будинку, де жив разом з цивільною дружиною, та зник.

Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Основні версії, які розглядаються правоохоронцями – це самогубство і вбивство з імітуванням самогубства. Процесуальне керівництво у провадженні за фактом смерті Віталія Шишова здійснюватиме Київська міська прокуратура.

Голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що у Шишова виявлені подряпини на носі, коліні та грудях. Клименко додав, що експертиза остаточно покаже, чи є ці травми свідченням побиття.

Речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що Володимир Зеленський тримає на контролі справу про смерть Віталія Шишова.

Шишов у Білорусі брав активну участь в акціях протесту після фальсифікації президентських виборів 2020 року та «перемоги» Олександра Лукашенка. Він переїхав до України через репресії режиму Лукашенка восени 2020 року.

В Україні Шишов надавав допомогу релокантам (людям, які переїздять до України - Ред.), займався організацією акцій проти режиму Лукашенка. Також активіст намагався просувати ініціативи, які мали на меті сформувати білоруську діаспору в Україні та займався верифікацією білорусів, які в'їжджали на територію України.

Дівчина Шишова не вірить у версію самогубства активіста, а колеги та друзі підозрюють, що Шишова вбили білоруські спецслужби.

«Білоруський дім в Україні» – некомерційна громадська організація, створена для допомоги білорусам і всім постраждалим від режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в Україні.

Фото: пресслужба самопроголошеного президента Білорусі

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4795
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду