«Може становити загрозу нацбезпеці». СБУ пояснила заборону на в'їзд заступнику голови «Білоруського дому»
«Може становити загрозу нацбезпеці». СБУ пояснила заборону на в'їзд заступнику голови «Білоруського дому»
СБУ заборонила в'їзд на територію України громадянину Білорусі Родіону Батуліну через те, що він може становити загрозу нацбезпеці України.
Як повідомили «Детектору медіа» в пресцентрі СБУ, заборона винесена 23 липня 2021 року на основі «аргументованих даних, що дана особа може становити загрозу національній безпеці України».
«Родіон Батулін відомий своїми радикальними поглядами та провокаційними діями під час акцій протесту в Україні. В ході цих акцій, серед іншого, вдалося запобігти спробам радикалів спровокувати силові зіткнення з правоохоронцями», – зазначили у відомстві.
4 серпня Громадська організація «Білоруський дім в Україні» заявила, що заступника голови ГО Родіона Батуліна не пустили до України й заборонили в'їзд на три роки.
Батулін перервав свою закордонну поїздку після звістки про смерть голови ГО Віталія Шишова, однак не зміг в'їхати до України на прикордонному пункті «Устилуг» (Волинська область). ГО зазначила, що підстава заборони прикордонникам була невідома.
Батулін соратник очільника ГО «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова, який був знайдений повішеним в одному з парків Києва 3 серпня. Відомо, що Батулін повʼязаний із Сергієм Коротких, який в складі батальйону «Азов» брав участь в бойових діях на Донбасі і отримав українське громадянство.
Також Батулін боєць змішаних бойових мистецтв, раніше він виступав за Білорусь. У 2019 році Батулін брав участь у нападі на автомобіль пʼятого президента України Петра Порошенка біля будівлі ДБР.
3 серпня 2021 року правоохоронці в одному з парків Києва знайшли повішеним голову ГО «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова. Напередодні Шишов вийшов на пробіжку біля свого будинку, де жив разом з цивільною дружиною, та зник.
Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Основні версії, які розглядаються правоохоронцями – це самогубство і вбивство з імітуванням самогубства. Процесуальне керівництво у провадженні за фактом смерті Віталія Шишова здійснюватиме Київська міська прокуратура.
Голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що у Шишова виявлені подряпини на носі, коліні та грудях. Клименко додав, що експертиза остаточно покаже, чи є ці травми свідченням побиття.
Речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що Володимир Зеленський тримає на контролі справу про смерть Віталія Шишова.
Шишов у Білорусі брав активну участь в акціях протесту після фальсифікації президентських виборів 2020 року та «перемоги» Олександра Лукашенка. Він переїхав до України через репресії режиму Лукашенка восени 2020 року.
В Україні Шишов надавав допомогу релокантам (людям, які переїздять до України - Ред.), займався організацією акцій проти режиму Лукашенка. Також активіст намагався просувати ініціативи, які мали на меті сформувати білоруську діаспору в Україні та займався верифікацією білорусів, які в'їжджали на територію України.
Дівчина Шишова не вірить у версію самогубства активіста, а колеги та друзі підозрюють, що Шишова вбили білоруські спецслужби.
«Білоруський дім в Україні» – некомерційна громадська організація, створена для допомоги білорусам і всім постраждалим від режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в Україні.
Фото: відкриті джерела