Заступнику голови «Білоруського дому» Батуліну заборонили в'їзд до України – заява організації

Заступнику голови «Білоруського дому» Батуліну заборонили в'їзд до України – заява організації

4 Серпня 2021
2593
4 Серпня 2021
12:44

Заступнику голови «Білоруського дому» Батуліну заборонили в'їзд до України – заява організації

2593
Організація стверджує, що прикордонники не знають причин заборони на в'їзд Батуліну і посилаються на «таємність СБУ».
Заступнику голови «Білоруського дому» Батуліну заборонили в'їзд до України – заява організації
Заступнику голови «Білоруського дому» Батуліну заборонили в'їзд до України – заява організації

Громадська організація «Білоруський дім в Україні» заявила, що заступника голови ГО Родіона Батуліна не пустили до України й заборонили в'їзд на три роки.

У заяві «Білоруського дому» говориться, що Батулін перервав свою закордонну поїздку після звістки про смерть голови ГО Віталія Шишова, однак не зміг в'їхати до України на прикордонному пункті «Устилуг» (Волинська область). Вже на прикордонному пункті Батулін був повідомлений, що є нев'їзним на територію України строком на три роки.

«Підстави заборони прикордонникам невідомі. Посилаються на "таємність" СБУ"», – стверджують в організації.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до СБУ щодо заяви ГО «Білоруський дім в Україні».

Батулін соратник очільника ГО «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова, який був знайдений повішеним в одному з парків Києва 3 серпня. Відомо, що Батулін повʼязаний із Сергієм Коротких, який в складі батальйону «Азов» брав участь в бойових діях на Донбасі і отримав українське громадянство.

Також Батулін боєць змішаних бойових мистецтв, раніше він виступав за Білорусь. У 2019 році Батулін брав участь у нападі на автомобіль пʼятого президента України Петра Порошенка біля будівлі ДБР.

3 серпня 2021 року правоохоронці в одному з парків Києва знайшли повішеним голову ГО «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова. Напередодні Шишов вийшов на пробіжку біля свого будинку, де жив разом з цивільною дружиною, та зник.

Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Основні версії, які розглядаються правоохоронцями – це самогубство і вбивство з імітуванням самогубства. Процесуальне керівництво у провадженні за фактом смерті Віталія Шишова здійснюватиме Київська міська прокуратура.

Голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що у Шишова виявлені подряпини на носі, коліні та грудях. Клименко додав, що експертиза остаточно покаже, чи є ці травми свідченням побиття.

Речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що Володимир Зеленський тримає на контролі справу про смерть Віталія Шишова.

Шишов у Білорусі брав активну участь в акціях протесту після фальсифікації президентських виборів 2020 року та «перемоги» Олександра Лукашенка. Він переїхав до України через репресії режиму Лукашенка восени 2020 року.

В Україні Шишов надавав допомогу релокантам (людям, які переїздять до України - Ред.), займався організацією акцій проти режиму Лукашенка. Також активіст намагався просувати ініціативи, які мали на меті сформувати білоруську діаспору в Україні та займався верифікацією білорусів, які в'їжджали на територію України.

Дівчина Шишова не вірить у версію самогубства активіста, а колеги та друзі підозрюють, що Шишова вбили білоруські спецслужби.

«Білоруський дім в Україні» – некомерційна громадська організація, створена для допомоги білорусам і всім постраждалим від режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в Україні.

Скріншот відео: Суспільне/Twitter

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2593
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
967 дн. тому
Не можна, щоб злиденні афроукраїнці побачити справжню боротьбу за майбутнє своєї країни. Нехай спостерігають вистави наших продажних «патріотів» з прокремлівською кульмінацією. Справжні борці з кривавими паханами-диктаторами не подобаються нашим самозакоханим, корумпованим у вишиванках. Бо вони займаються справами в своїх країнах, а ні тим, що турбує патріотичних егоїстів-нарцисів. Наприклад, повернути Крім у не реформовану, корумповану, олігархічну, відсталу країну для подальшого проїдання. Бо в кориті все меньше.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду