Втрачені документи Британії щодо есмінця Defender біля берегів окупованого Криму не були шпигунством

Втрачені документи Британії щодо есмінця Defender біля берегів окупованого Криму не були шпигунством

19 Липня 2021
1888
19 Липня 2021
19:01

Втрачені документи Британії щодо есмінця Defender біля берегів окупованого Криму не були шпигунством

1888
Британія прокоментувала внутрішнє розслідування втрати документів про прохід есмінця Defender біля берегів окупованого Криму.
Втрачені документи Британії щодо есмінця Defender біля берегів окупованого Криму не були шпигунством
Втрачені документи Британії щодо есмінця Defender біля берегів окупованого Криму не були шпигунством

Секретні документи Міноборони Великої Британії про прохід британського есмінця Defender в Чорному морі біля берегів окупованого Криму, які знайшли на автобусній зупинці та передали журналістам BBC, втратив не шпигун. 

Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес за результатами розслідування, пише Reuters.

Британські розслідувачі дійшли висновку, що не зловмисники отримали документи, а потім чи то загубили їх, чи то передали пресі.

За словами Уоллеса, слідство не знайшло доказів шпигунства, але підтвердило, яким чином були втрачені документи. Людина, через яку документи стали публічними, обмежена в доступі тепер до них.

«Розслідування незалежно підтвердило обставини втрати, включаючи управління документами в Департаменті, місце, де документи були втрачені, і спосіб, яким це сталося. Вони узгоджуються з подіями, про які повідомляє сама людина», – уточнив міністр.

Нагадаємо, що 22 червня на автобусній зупинці у графстві Кент знайшли промоклу теку, у якій містилось майже 50 сторінок секретних документів про, зокрема, перехід есмінця HMS Defender біля узбережжя Криму.

Згідно із документами, Міноборони Британії аналізувало можливі наслідки проходу есмінця в територіальних водах України біля тимчасово окупованого РФ Криму. Також в документах дається прогноз реакції Росії на прохід есмінця – від нейтральної до агресивної. Також тека містила документи, які описували стратегію британської армії в Афганістані.

У своїх повідомленнях про знахідку BBC не розповідала в подробицях про документи з найсекретнішим грифом, щоб не наражати на небезпеку силовиків, які працюють в Афганістані. Водночас журналісти у загальних рисах пояснили, яких питань стосуються ці папери.

23 червня російські ЗМІ з посиланням на Міноборони РФ повідомили, що поблизу мису Фіолент в окупованому Криму російський патрульний корабель відкрив попереджувальний вогонь по британському есмінцю HMS Defender. РосЗМІ стверджували, що британський корабель увійшов до «територіальних вод РФ». Однак на самому сайті Міноборони Росії інформації про інцидент немає.

Міноборони Великої Британії заявило, що російські військові не відкривали вогонь по есмінцю і що не було попереджувальних пострілів. У відомстві припустили, що постріли були здійснені під час навчань російських військових. Лондон додав, що не визнає російської окупації Криму, і британський корабель абсолютно законно перебував в українських територіальних водах. 

Кореспондент ВВС Джонатан Біль, який перебував на борту британського есмінця вказав, що під час інциденту дійсно чув залпи на відстані. Зокрема, два російських прикордонних кораблі супроводжували британський есмінець і намагалися змусити його змінити курс, заявляючи, що відкриють вогонь, якщо цього не станеться.

«Ми чули залпи на відстані, але думали, що вони були поза зоною досяжності», – повідомив Біль.

За даними ЗМІ, рішення про проходження есмінця HMS Defender у територіальних водах України поблизу Криму ухвалив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Сам Джонсон пізніше заявив, що екіпаж есмінця діяв біля узбережжя окупованого Росією Криму законно, адже це територіальні води України.

У зв'язку із інцидентом США висловили підтримку союзників та суверенітету і територіальної цілісності України, включно з її територіальними водами.

Міністерство оборони України заявило, що Росія у випадку з інцидентом навколо есмінця Великої Британії HMS Defender у Чорному морі «вдалася до поширення цинічної дезінформації через контрольовані ЗМІ».

Есмінець HMS Defender прибув до Одеси 18 червня разом з фрегатом ВМС Нідерландів Evertsen.

21 червня в Одесі на борту HMS Defender українська і британська сторона підписали меморандум про проєкти морського партнерства між ВМС Великої Британії і ВМС України.

Фото: Defender / з вільних джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1888
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду