Ткаченко назвав головні завдання Центрів протидії дезінформації
Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко назвав головні задачі Центрів протидії дезінформації, які були створені в Україні. В інтерв’ю РБК-Україна Ткаченко зазначив, що Центри будуть фактично верифікаторами інформації.
За його словами Ткаченка, Центри дезінформації будуть боротися з дезінформацією та наводити доказову базу щодо конкретної історії, і пояснювати, чому вона є фейком.
«Вони створюються у нас і в РНБО, а тут ми виступаємо єдиним фронтом – домовилися про співпрацю та розподіл сфер компетенції...Такі центри існують в Ризі, Празі, у Фінляндії – там теж досить скромні за європейськими мірками бюджети, але це фіксація державою: А) проблеми, того, що вона існує, Б) постійні реакції на цю проблему, повідомлення, комунікації з усіма стейкхолдерами як державними, так і суспільством», – повідомив Ткаченко.
Україна, за його словами, буде активно працювати з неурядовими організаціями.
«Тому на першому етапі цього достатньо. Ми будемо працювати з донорами і при прояві нашої видимої ефективності будемо працювати над тим, щоб центр посилювати», – розповів міністр.
Окремою частиною є платформа медіаграмотності, тому що це два крила одного процесу, додав голова Мінкульту.
«З одного боку, можна викривати, а з іншого боку, пояснювати, як не потрапити у пастку і як дотримуватися елементарної гігієни, коли ти знаходишся в соцмережах», – зазначив Ткаченко.
У березні 2021 року для протидії російській дезінформації та пропаганді в Україні створили два спеціальні органи. Зокрема, у складі Мінкульту створюється Центр протидії дезінформації. Очолила Центр Любов Цибульська, яка була керівницею групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру.
Крім того, на базі РНБО створений ще один орган під назвою Міжнародний центр протидії дезінформації. 2 квітня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Поліни Лисенко керівником Міжнародного центру протидії дезінформації.
Фото: Олександр Ткаченко/Facebook