У 2020 році у світі загинули 65 журналістів та працівників медіа – звіт
У 2020 році у світі загинули 65 журналістів та працівників медіа – звіт
У 2020 році у світі зафіксували 65 вбивств журналістів та медіа-працівників при виконанні їхніх обов’язків. Про це свідчить річний звіт Міжнародної федерації журналістів (IFJ).
Вбивства журналістів зафіксовані в шести країнах, працівники ЗМІ «гинули внаслідок спрямованих нападів, вибухів або перехресного вогню».
Перше місце за кількістю жертв посіла Мексика, де протягом року загинули 14 журналістів. На другому місці – Афганістан, де сталося 10 убивств. Дев’ять журналістів були вбиті в Пакистані, вісім у Індії, чотири – у Філіппінах та Сирії, троє – в Нігерії та Ємені. В Іраку та Сомалі загинули двоє медійників, по одному – у Бангладеш, Камеруні, Гондурасі, Параґваї, Росії та Швеції.
У федерації наголосили, що із 1990 року зафіксовано 2680 вбивств журналістів.
За даними правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) у 2020 році у світі через професійну діяльність було вбито 50 журналістів. В 2020 році вперше за 30 років було страчено журналіста. 12 грудня у Ірані стратили Рухоллу Зама, якого влада країни звинуватила у підбурюванні до антиурядових протестів.
Водночас, за даними CPJ, кількість журналістів, убитих за свою професійну діяльність, зросла в 2020-му у два рази в порівнянні з попереднім роком: у цьому році було вбито щонайменше 30 журналістів.
Комітет захисту журналістів повідомив, що станом на 1 грудня 2020 року в світі ув'язнили щонайменше 274 журналіста за їхню професійну діяльність. Це новий рекорд у порівнянні з 2016 роком, коли в ув'язненні перебували 272 представника ЗМІ.
9 березня 2021 року Велика Британія вперше в історії на урядовому рівні затвердила національний план захисту журналістів. Він передбачає захист журналістів не тільки від насильства, а й від цензури.