У лютому зафіксовано 12 випадків фізичної агресії проти журналістів – IMI

У лютому зафіксовано 12 випадків фізичної агресії проти журналістів – IMI

5 Березня 2021
1350
5 Березня 2021
11:35

У лютому зафіксовано 12 випадків фізичної агресії проти журналістів – IMI

1350
Порушення сталися в 10 регіонах країни, лідером став Київ, де зафіксовано шість випадків перешкоджання журналістській діяльності.
У лютому зафіксовано 12 випадків фізичної агресії проти журналістів – IMI
У лютому зафіксовано 12 випадків фізичної агресії проти журналістів – IMI

У лютому зафіксовано 16 випадків порушень свободи слова в Україні, 12 з них стосувалися фізичної агресії проти журналістів, п'ять жірналістів отримали тілесні ушкодження. Про це йдеться в щомісячному моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Зокрема, журналістів кусали, били до черепно-мозкової травми, ламали палець, вони отримували подряпини та синці, пошкодження ноги. Тілесні ушкодження журналісти діставали за різних обставин: на робочому місці, під час перевірки закладу харчування, репортажу про безакцизну торгівлю цигарками, спроби зафіксувати порушення карантинних вимог.

По два випадки зафіксовано в категоріях «обмеження доступу до інформації» та «пошкодження майна журналістів». Двом журналістам пошкодили та підпалили автівки. Журналісти Одеської області заявили про обмеження входу до обласної ради та облдержадміністрації. Крім того, по одному випадку зафіксовано в категоріях «кіберзлочини» та «юридичний тиск».

Порушення сталися в 10 регіонах країни. Лідером став Київ (шість випадків), в Одесі зафіксовано два випадки, і по одному – у Вінниці, Запоріжжі, Черкасах, на Полтавщині, Волині, Житомирщині, Миколаївщині, Рівненщині. Порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, місцева влада та посадовці, судова влада. Загалом у лютому утиску своїх прав зазнали 10 журналістів та одна журналістка.

Загалом, з початку року ІМІ зафіксував 28 випадків порушень свободи слова, 13 випадків перешкоджання, шість побиттів та три обмеження доступу до інформації.

До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. 

Проведення дослідження стало можливим завдяки підтримці USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Фото: jeanbaptisteparis/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1350
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду