З держканалів «Беларусь 1» та ОНТ прибрали інформаційні та розважальні програми

З держканалів «Беларусь 1» та ОНТ прибрали інформаційні та розважальні програми

21 Серпня 2020
1814
21 Серпня 2020
10:42

З держканалів «Беларусь 1» та ОНТ прибрали інформаційні та розважальні програми

1814
Проєкти почали призупиняти після масового звільнення та страйку працівників ЗМІ.
З держканалів «Беларусь 1» та ОНТ прибрали інформаційні та розважальні програми
З держканалів «Беларусь 1» та ОНТ прибрали інформаційні та розважальні програми

З сітки білоруських державних телеканалів «Беларусь 1» й ОНТ прибрали загалом чотири інформаційні та розважальні програми. Про це повідомляє Media IQ.

14 серпня «Беларусь 1» перестав показувати дві щоденні програми – інформаційно-аналітичний проєкт «Белорусское времечко» та економічну «Сферу интересов». З останньої пішло двоє ведучих Сергій Воляк та Андрій Лаптьонок.

18 серпня, на другий день страйку працівників Белтелерадіокомпанії, з ефіру прибрали тригодинне ранкове шоу «Добрай раніцы, Беларусь!».

Зокрема, ранковий проєкт показали 17 серпня в зміненому форматі (розповідали, як можна допомогти постраждалим, були психологи і юристи, давали телефони організацій), а потім прибрали з телепрограм до кінця тижня. Натомість у телепрограмі на наступний тиждень, з 24 серпня, вона поки є.

«Я попросила керівництво зняти [програму] з ефіру з п'ятниці, 14 серпня. Почали надходити відомості про насильство, про побитих, про те, що матері плачуть під СІЗО. Абсурдно було виходити в ефір, розповідати про те, як ми готуємо омлет, що відкрився дитячий садок, і радіти цьому. Сказали, що ні, програма буде. Бо, якщо "Добрай раніцы" не виходить в ефір, то це надзвичайна подія. Я запитала: "А зараз у нас не НП?". Сказали, ні. Тоді я сказала, що пишу заяву на звільнення, бо не хочу мати до цього відношення», – розповіла керівниця «Добрай раніцы, Беларусь!» Олена Воляк, яка 13 серпня написала заяву про звільнення.  

За її словами, після страйку 17 серпня пішли фактично всі ведучі, постановники, редактори, режисери, інженери та оператори.

Крім того, з ОНТ пішли ведучі програми «Наше утро» Анна Шалютіна й Дмитро Шунін. Після цього, на сайті каналу повідомили, що програма нібито у відпустці з 17 серпня.

Як писав ДМ, 16 серпня співробітники каналів СТВ та ОНТ вийшли на протест, а Білоруське радіо приєдналось до забастовки. 17 серпня співробітники Белтелерадіокомпанії також приєдналися до страйку. Зокрема, в ефірі «Беларусь 1» транслювали архівні матеріали, а на «Радиё Сталіца» ефірний час заповнили музикою.

Водночас державні телеканал «Беларусь 1» та інформагентство «Белта» 16 серпня вперше нейтрально анонсували акції опозиції проти офіційних результатів президентських виборів. 

23 працівники Білоруського радіо 18 серпня не вийшли на роботу, серед них представники радіо «Сталіца» та «Беларусь» і звукорежисери, які обслуговують всі станції Білоруського радіо. 

Нагадаємо, у Білорусі після початку протестів, 9 серпня, з державних телеканалів та радіо почали масово звільнятися журналісти й ведучі. Відомо щонайменше про 22 працівники, які пішли з держЗМІ: ведучий «Беларусь 1» і «Беларусь 24» Євген Перлін, ведуча «Беларусь 1» Віра Каретнікова, голова інформаційного агентства «Белтелерадіокомпанія», ведучий телеканалу «Беларусь 1» Сергій Казловіч, ведуча СТВ Тетяна Бородкіна, ведучий «Беларусь 1» Володимир Бурко, ведуча Белтелерадіокомпанії й Unistar Ольга Бельмач, ведучий «Беларусь 1» і радіостанції «Пілот FM» Андрій Макайонок, ведучий на Першому каналі білоруського радіо Олександр Шустер, журналістка на Першому каналі білоруського радіо Тетяна Філіпченко, ведуча телеканалу ОНТ Ольга Богатиревіч, кореспондент «Беларусь 1» Олександр Лучонок, журналіст «БелТА» Павло Горбач, ведуча «Беларусь 3» Катерина Водоносова, ведучий «Белтелерадіокомпанії» Ілля Кононов, ведучі «НТВ-Беларусь» Максим Островський й Кирило Нестеровичведучий ОНТ, колишній начальник президентського пулу Дмитро Семченко, спортивний журналіст «Першого національного каналу Білоруського радіо» Сергій Беркутов, «голос» «Першого національного каналу Білоруського радіо»  Сергій Комаровський, випускова редакторка «БелТА» Тетяна Петручик, кореспондентка «Белтелерадіокомпанії» Антоніна Станкевич. 

17 серпня журналістів державної телерадіокомпанії міста Гродно Дмитра Чекана, Дмитра Лютомського та Сергія Гадзеєва звільнили після заяви про готовність надати майданчик для об'єктивного висвітлення подій у Білорусі. Керівника Жодінського телеканалу Ельшада Акберова відсторонили від займаної посади через трансляцію в ефірі відео з насильницькими розгоном пікетів та думки іноземних політологів про ситуацію в Білорусі.

19 серпня колектив білоруського радіо «Сталіца» вирішив звільнитися на знак протесту: радіостанцію залишає 11 працівників.

Того ж дня білоруська служба «Радіо Свобода» повідомила, що працівників Національної державної телерадіокомпанії Білорусі (Белтелерадіокомпанії), які підтримують протестувальників та вийшли на страйк, замінюють фрілансерами, колишніми та нинішніми працівниками російського пропагандистського каналу Russia Today. Водночас до будівлі Белтелерадіокомпанії не пускають працівників Національної державної телерадіокомпанії Білорусі, які виходили на страйк. Головна редакторка RT (Russia Today) Маргарита Симоньян заявила, що в Мінську її журналістів нібито немає. За її словами, співробітники російського пропагандистського каналу готові допомогти, якщо їх «ввічливо попросять».

Головний редактор газети та видавничого дому «Звязда» Павло Сухаруков пішов у відставку, замість нього 20 серпня призначили колишнього міністра інформації Олександра Карлюкевича.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1814
Читайте також
18.08.2020 14:45
Дмитро Золотухін
для «Детектора медіа»
5 167
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду