У Білорусі на знак протесту звільняється редакція радіо «Сталіца»

У Білорусі на знак протесту звільняється редакція радіо «Сталіца»

20 Серпня 2020
1927

У Білорусі на знак протесту звільняється редакція радіо «Сталіца»

1927
Крім того, з газети «СБ. Беларусь сегодня» звільнилася ще одна спецкореспондентка.
У Білорусі на знак протесту звільняється редакція радіо «Сталіца»
У Білорусі на знак протесту звільняється редакція радіо «Сталіца»

Колектив білоруського радіо «Сталіца» вирішив звільнитися на знак протесту: радіостанцію залишає 11 працівників, включаючи директора, заступника директора та музичного редактора. Про це 19 серпня виданню «Наша Ніва» повідомив ведучий радіо Валерій Кондратьєв.

«З понеділка працівники радіо підтримали загальнонаціональний страйк. З самого ранку в ефір не вийшло жодної розважальної програми. Лише новини спорту й прогноз погоди виходили протягом дня. У вівторок сказали, що нас звільнять за статтею, на що працівники погодилися», – розповів він.

Зараз на радіо «Сталіца» звучить лише музика зі вставками спорту та прогнозом погоди.

«Вчора ввечері від керівництва надійшла пропозиція виходити в ефір без новин і розважального контенту. Що завгодно, лише не про політику. Сьогодні майже всім колективом було прийнято рішення написати заяви про звільнення, що ми і зробили», – сказав пан Кондратьєв.

Він не знає, що далі буде з радіостанцією, проте припустив – на хвилі може почати мовити «Перший національний канал Білоруського радіо».

Крім того, з газети «СБ. Беларусь сегодня» звільнилася спецкореспондентка Марія Кучерова. «Я – все. Пішла. В нікуди. Хтось сказав: перевзулася. Хтось шпигнув поглядом: зрадниця. А хтось дав характеристику: неврівноважена. Інший обійняв: як же ти? Підтримав: все правильно. Простягнув руку: не бійся»,написала вона 19 серпня в Facebook.

Як писав ДМ, 16 серпня співробітники каналів СТВ та ОНТ вийшли на протест, а Білоруське радіо приєдналось до забастовки. 17 серпня співробітники Белтелерадіокомпанії також приєдналися до страйку. Зокрема, в ефірі «Беларусь 1» транслювали архівні матеріали, а на «Радиё Сталіца» ефірний час заповнили музикою.

Водночас державні телеканал «Беларусь 1» та інформагентство «Белта» 16 серпня вперше нейтрально анонсували акції опозиції проти офіційних результатів президентських виборів. 

23 працівники Білоруського радіо 18 серпня не вийшли на роботу, серед них представники радіо «Сталіца» та «Беларусь» і звукорежисери, які обслуговують всі станції Білоруського радіо. 

Нагадаємо, у Білорусі після початку протестів, 9 серпня, з державних телеканалів та радіо почали масово звільнятися журналісти й ведучі. Відомо щонайменше про 22 працівники, які пішли з держЗМІ: ведучий «Беларусь 1» і «Беларусь 24» Євген Перлін, ведуча «Беларусь 1» Віра Каретнікова, голова інформаційного агентства «Белтелерадіокомпанія», ведучий телеканалу «Беларусь 1» Сергій Казловіч, ведуча СТВ Тетяна Бородкіна, ведучий «Беларусь 1» Володимир Бурко, ведуча Белтелерадіокомпанії й Unistar Ольга Бельмач, ведучий «Беларусь 1» і радіостанції «Пілот FM» Андрій Макайонок, ведучий на Першому каналі білоруського радіо Олександр Шустер, журналістка на Першому каналі білоруського радіо Тетяна Філіпченко, ведуча телеканалу ОНТ Ольга Богатиревіч, кореспондент «Беларусь 1» Олександр Лучонок, журналіст «БелТА» Павло Горбач, ведуча «Беларусь 3» Катерина Водоносова, ведучий «Белтелерадіокомпанії» Ілля Кононов, ведучі «НТВ-Беларусь» Максим Островський й Кирило Нестеровичведучий ОНТ, колишній начальник президентського пулу Дмитро Семченко, спортивний журналіст «Першого національного каналу Білоруського радіо» Сергій Беркутов, «голос» «Першого національного каналу Білоруського радіо»  Сергій Комаровський, випускова редакторка «БелТА» Тетяна Петручик, кореспондентка «Белтелерадіокомпанії» Антоніна Станкевич. 

17 серпня журналістів державної телерадіокомпанії міста Гродно Дмитра Чекана, Дмитра Лютомського та Сергія Гадзеєва звільнили після заяви про готовність надати майданчик для об'єктивного висвітлення подій у Білорусі. Керівника Жодінського телеканалу Ельшада Акберова відсторонили від займаної посади через трансляцію в ефірі відео з насильницькими розгоном пікетів та думки іноземних політологів про ситуацію в Білорусі.

Журналісти державних ЗМІ Білорусі створили офіційне звернення до міністра інформації країни. Вони закликають не блокувати інтернет, звільнити затриманих журналістів, які висвітлювали протести, не перешкоджати роботі ЗМІ.

19 серпня білоруська служба «Радіо Свобода» повідомила, що працівників Національної державної телерадіокомпанії Білорусі (Белтелерадіокомпанії), які підтримують протестувальників та вийшли на страйк, замінюють фрілансерами, колишніми та нинішніми працівниками російського пропагандистського каналу Russia Today. Водночас до будівлі Белтелерадіокомпанії не пускають працівників Національної державної телерадіокомпанії Білорусі, які виходили на страйк. Головна редакторка RT (Russia Today) Маргарита Симоньян заявила, що в Мінську її журналістів нібито немає. За її словами, співробітники російського пропагандистського каналу готові допомогти, якщо їх «ввічливо попросять».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1927
Читайте також
19.08.2020 10:45
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
19 818
18.08.2020 14:45
Дмитро Золотухін
для «Детектора медіа»
5 028
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду