16:52
Четвер, 30 Липня 2020

Нацрада перевірить КРТ через гомофобну програму, а питання продовження ліцензії відклала

2 289
Нарада хоче відмовити КРТ у продовженні ліцензії, але для цього на засідання треба запросити представників каналу.
Нацрада перевірить КРТ через гомофобну програму, а питання продовження ліцензії відклала
Нацрада перевірить КРТ через гомофобну програму, а питання продовження ліцензії відклала

30 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу КРТ (ТОВ «Телестудія “Астра-ТБ”») через мову ворожнечі та образи на адресу спільноти ЛГБТ+.

До Нацради поскаржилися ГО «Альянс.Глобал» та Уповноважена Верховної Ради з прав людини на мову ворожнечі про спільноту ЛГБТ+ і дискримінаційні твердження за ознаками гендерної ідентичності у програмі «Гаряча лінія» в ефірі КРТ 12 червня. Цього дня шоу мало тему «ЛГБТ-парад: пропаганда чи захист прав меншин?».

За даними Нацради, ведучі програми Євген Барков і Катерина Іванова не намагалися завадити учасникам висловлювати мову ворожнечі та образливі слова про ЛГБТ+. Нацрада вбачає в цьому ознаки порушення закону «Про телебачення і радіомовлення», тому призначила позапланову перевірку.

Нагадаємо, протягом усієї програми на екрані був закріплений напис «Одностатеві стосунки — чума ХХІ століття». Також глядачам запропонували проголосувати в опитуванні «Одностатеві стосунки: розпуста чи психічна хвороба». Представників ЛГБТ-спільноти називали «збоченцями» та «психічно хворими», а гомосексуальність неодноразово характеризувалась як «девіація», «перверсія», «психічне захворювання» та «мєрзость».

Відео цієї програми на ютуб-каналі КРТ майже одразу стало недоступне глядачам, у плейлисті «Гаряча лінія» воно теж позначене як «приватне».

Для каналу КРТ це вже шоста перевірка, призначена за останні місяці. 23 квітня і 21 травня Нацрада призначила перевірки КРТ через трансляцію програм «Прайм аналітика» Руслана Коцаби і «ТБУ» («Топ-блогери України»), у яких Нацрада вбачала ознаки пропаганди агресії, розпалювання ворожнечі, посягання на права і свободи, порушення вимог щодо об’єктивної інформації. 4 червня – через трансляцію 9 травня Параду перемоги з Мінська. 18 червня – через порушення правил мовлення в дні пам’яті та пісню Льва Лещенка. 2 липня – через схвальні висловлювання про парад перемоги в Москві 24 червня та показ його фрагментів.

Також 30 липня Нацрада розглянула заяву каналу КРТ про переоформлення і продовження строку дії ліцензії. За продовження ліцензії не проголосував ніхто. Відповідальний секретар Нацради Юрій Зіневич запропонував відмовити в продовженні на підставі наявності в КРТ трьох не скасованих судом попереджень: за 2005, 2006 і 2016 роки. Зазначимо, що нинішня ліцензія КРТ була продовжена у 2010 році, тож попередження за 2005 і 2006 роки були зафіксовані в іншій ліцензії. Зазвичай Нацрада бере до уваги лише ті санкції, які зафіксовані в останній ліцензії компанії.

Заступник голови Нацради Олег Черниш сказав, що не підтримуватиме проект про відмову, тому що готував проект рішення про продовження ліцензії, оскільки в апарату Нацради не було ніяких зауважень і підстав для відмови в продовженні. Хоча він сам вважає ситуацію неоднозначною через призначені за останні місяці п’ять перевірок, які неможливо провести через карантин.

Член Нацради Олександр Ільяшенко сказав, що не підтримуватиме рішення ні про продовження, ні про відмову, тому що хоче дочекатися результатів п’яти перевірок і тоді приймати рішення.

Члени Нацради навіть оголосили перерву в онлайн-засіданні, щоб порадитися непублічно.

Зрештою, голова Нацради Ольга Герасим’юк сказала, що для розгляду питання про відмову в продовженні ліцензії потрібно запросити на засідання представників компанії та дати їм можливість висловити аргументи. Тож члени Нацради перенесли питання на наступне засідання, на яке в режимі відеоконференції запросять представників КРТ.Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2289
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду