20:33
Середа, 15 Липня 2020

Із порядку денного Верховної Ради на 16 липня зник законопроєкт Бужанського про мову

2 367
Раніше депутати «Слуги народу» заявили, що не будуть його підтримувати, а мовний омбудсман закликав зняти законопроєкт з розгляду.
Із порядку денного Верховної Ради на 16 липня зник законопроєкт Бужанського про мову
Із порядку денного Верховної Ради на 16 липня зник законопроєкт Бужанського про мову

Із порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 16 липня зник законопроєкт Максима Бужанського («Слуга народу») №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Документ планували розглядати 16 липня. Народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович закликав українців зібратися під ВР цього дня та виступити проти ухвалення законопроєкту.

Нагадаємо, у грудні 2019 року нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський вніс до парламенту законопроєкт про скасування закону про мову. Також він подав законопроєкт, яким пропонується подовження терміну права здобуття освіти мовою національної меншини, яка не відноситься до країн Європейського Союзу до 1 вересня 2023 року.

У березні Комітет з питань гуманітарноі та інформаційноі політики відклав розгляд цього проєкту. Тоді автор проєкту зазначав, що хоче усунути із закону, на його думку, дискримінаційну складову, яка полягає в тому, що школи з мовами ЄС переходять на державну мову навчання з 2023 року, а з російською з 2020 року. У квітні 2020 законопроєкт відправили на доопрацювання.

Бужанський у своєму законопроекті пропонує також скасувати обов'язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою, а натомість хоче, щоб «перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою освітнього закладу з урахуванням особливостей мовного середовища».

Перед засіданням Комітету з питань гуманітарноі та інформаційноі політики 17 червня 2020 року активісти провели акцію протесту проти проєкту Максима Бужанського. Комітет з того ж дня відхилив законопроєкт №2362 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти. 

Голова ВР Дмитро Разумков 13 липня доручив внести проєкт закону Максима Бужанського до порядку денного роботи парламенту. 14 липня депутати «Слуги народу» заявили, що не голосуватимуть за законопроєкт колеги Максима Бужанського про мову. На думку нардепів, документ суперечить їхнім переконанням, вносить розкол у суспільство, створює напругу, ускладнює в перспективі вирішення загальнодержавних завдань суспільного розвитку. 

Також мовний омбудсман закликав нардепів зняти з розгляду законопроєкт Бужанського.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2367
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду