Верховна Рада 17 липня розгляне законопроєкт Бужанського

Верховна Рада 17 липня розгляне законопроєкт Бужанського

17 Липня 2020
2025
17 Липня 2020
10:25

Верховна Рада 17 липня розгляне законопроєкт Бужанського

2025
Під стінами парламенту протестувальники вимагають не голосувати за цей проєкт закону.
Верховна Рада 17 липня розгляне законопроєкт Бужанського
Верховна Рада 17 липня розгляне законопроєкт Бужанського

Верховна Рада 17 липня розгляне законопроєкт №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти», автором якого є депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський. Про це свідчить порядок денний ВР.

Нардепи мають проголосувати, щоб цей законопроєкт включили до порядку денного та прийняли рішення. 

Водночас під стінами парламенту зараз проходить акція на захист української мови, учасники якої виступають проти ухвалення цього законопроєкту.

«Це – наступ на наші національні кордони. На саму Україну та явище українськості. Люди, які нібито виступають за права російськомовних насправді хочуть, щоби тут не було ніякої України. Дивно, навіщо нам із цим погоджуватись. Тому захист нашої мови – це просто захист нашого права жити українцями в України. Це оборона від зазіхань на ці права», – говорить член координаційної ради «Руху опору капітуляції» Сергій Висоцький.

Крім того, під ВР Львівська обласна рада, яка також виступила проти ухвалення законопроєкту Максима Бужанського, проводить позачергове виїзне пленарне засідання.

Як писав ДМ, законопроєкт Максима Бужанського №2362 мали розглянути 16 липня, проте його не внесли до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради.

Нагадаємо, у грудні 2019 року нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський вніс до парламенту законопроєкт про скасування закону про мову. Також він подав законопроєкт, яким пропонується подовження терміну права здобуття освіти мовою національної меншини, яка не відноситься до країн Європейського Союзу до 1 вересня 2023 року.

У березні Комітет з питань гуманітарноі та інформаційноі політики відклав розгляд цього проєкту. Тоді автор проєкту зазначав, що хоче усунути із закону, на його думку, дискримінаційну складову, яка полягає в тому, що школи з мовами ЄС переходять на державну мову навчання з 2023 року, а з російською з 2020 року. У квітні 2020 законопроєкт відправили на доопрацювання.

Бужанський у своєму законопроекті пропонує також скасувати обов'язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою, а натомість хоче, щоб «перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою освітнього закладу з урахуванням особливостей мовного середовища».

Перед засіданням Комітету з питань гуманітарноі та інформаційноі політики 17 червня 2020 року активісти провели акцію протесту проти проєкту Максима Бужанського. Комітет з того ж дня відхилив законопроєкт №2362 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти. 

Голова ВР Дмитро Разумков 13 липня доручив внести проєкт закону Максима Бужанського до порядку денного роботи парламенту. 14 липня депутати «Слуги народу» заявили, що не голосуватимуть за законопроєкт колеги Максима Бужанського про мову. На думку нардепів, документ суперечить їхнім переконанням, вносить розкол у суспільство, створює напругу, ускладнює в перспективі вирішення загальнодержавних завдань суспільного розвитку. 

Також мовний омбудсман закликав нардепів зняти з розгляду законопроєкт Бужанського.

Фото: Рух опору капітуляції / Facebook 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2025
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду