Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство

Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство

10 Лютого 2020
2722
10 Лютого 2020
17:04

Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство

2722
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики у зв’язку з обшуками на «1+1» вирішив передбачити в законодавстві чіткі правові підстави та порядок доступу правоохоронних органів до джерел інформації (або інформації, що дозволяє встановити джерело).
Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство
Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство

Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 10 лютого.

Спершу у проєкті рішення депутати пропонували внести зміни саме в законопроєкт «Про медіа» (№ 2693), однак Микола Княжицький наполіг на тому, щоб змінити назву конкретного закону на «законодавство».

Також Комітет наголосив на недопущенні порушення прав журналістів при виконанні своїх обов’язків і закликав СБУ надати можливість допуску трьох представників комітету (Ренат Кузьмін, Микита Потураєв, Володимир В'ятрович) до ознайомлення з матеріалами справи, у зв’язку з якою проводились обшуки.

Засідання комітету розпочав його голова Олександр Ткаченко, однак він відмовився від головування «через конфлікт інтересів», адже він є почесним президентом холдингу «1+1 медіа». Тому на засіданні головував заступник голови Микита Потураєв.

Народних депутатів у першу чергу цікавило, чи не перевищували представники правоохороних органів своїх повноважень, які передбачені в ухвалі суду. Однак заступник голови СБУ Володимир Горбенко запевняв, що співробітники служби повноважень не перевищували.

А Володимир В'ятрович під час розгляду цього питання наголосив: «Я не прихильник "1+1" і в п'ятницю написав заяву до правоохоронних органів щодо шовіністичних заяв продюсерки Олени Єремеєвої. Але ця ситуація з обшуками виглядає як тиск на ЗМІ».

Нагадаємо, 5 лютого співробітники СБУ обшукали офіс проєкту «Секретні матеріали» за адресою Куренівська, 18 у Києві, а також квартири трьох журналістів, двоє з яких працюють на «1+1».

Група «1+1 медіа» у своїй заяві назвала обшуки «порушенням журналістської недоторканності та тиском». Голова СБУ Іван Баканов пояснив, що обшуки пов'язані зі справою щодо незаконного прослуховування прем'єр-міністра Олексія Гончарука. «Про жоден тиск на журналістів телеканалу "1+1" або утиски свободи слова в Україні у даній ситуації мова не йде», - заявив він.

6 лютого Комітет Верховної Ради з питань свободи слова визнав обшуки в офісі та домівках журналістів «1+1» перешкоджанням професійної діяльності журналістів і звернувся з цього приводу до голови СБУ Івана Баканова.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2722
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ant
835 дн. тому
Прошла новость про отставку Богдана. Так вот - это будет означать усиление группировки Фирташа-Могилевича и таких особей как клычко, оккупировавших столицу. Сейчас надо помогать Богдану удержать должность (да, вот так, а что делать), иначе получим доминирование очень опасного клана Фирташа-Могилевича. Более чем серьёзно. В медийном плане - мочить клычко (про их криминальое прошлое и настоящее знают все) и не трогать Богдана (не за него как такового, а как временную альтернативу доминированию клана Фирташа-Могилевича и "вопрос решающего Ермака").
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду