Сергій Швець хоче розібратися із закритими засіданнями уряду

Сергій Швець хоче розібратися із закритими засіданнями уряду

25 Жовтня 2019
1534
25 Жовтня 2019
16:54

Сергій Швець хоче розібратися із закритими засіданнями уряду

1534
Народний депутат від «Слуги народу», член Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Сергій Швець пообіцяв особисто порушити в комітеті та фракції питання про відкриття засідань уряду для журналістів. Про це він повідомив на конференції National Media Talk 25 жовтня, відповідаючи на запитання про закритість засідань уряду.
Сергій Швець хоче розібратися із закритими засіданнями уряду
Сергій Швець хоче розібратися із закритими засіданнями уряду

Спершу Сергій Швець сказав, що не знає, що засідання уряду стали закритими. Тоді учасниця конференції, яка ставила запитання, нагадала, що уряд Олексія Гончарука, щойно приступив до роботи, зробив свої засідання закритими, мотивуючи це тим, щоб не піаритися на камери, а плідно працювати.

Почувши це, Сергій Швець заявив: «Я особисто підніму це питання. Думаю, колеги по фракції підтримують, щоб засідання уряду знову були відкритими».

Директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко повідомив, що засідання урядів у більшості країн світу є закритими, на відміну від засідань парламентів і парламентських комітетів, і стенограми засідань урядів не публікуються. «Якщо засідання уряду проводиться відкрито – це перетворюється на показуху, а справжні питання вирішуються на закритих нарадах, що є хибною практикою», – сказав пан Шевченко.

Ведучий «Свободи слова» на ICTV Вадим Карп’як додав, що засідання уряду Володимира Гройсмана були частково відкритими: була публічною вступна промова прем’єр-міністра, оголошення порядку денного та розгляд частини питань, а потім уряд переходив до закритої частини засідання. Сергій Швець підтримав повернення саме до такого формату.

Як писав ДМ, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук 2 вересня повідомив, що змінює формат проведення засідань уряду, відтепер на них не будуть присутні журналісти. Він уточнив, що з пресою міністри спілкуватимуться за результатами засідань

Нагадаємо, закон «Про інформацію» гарантує забезпечення відкритості та прозорості діяльності суб'єктів владних повноважень. Журналісти мають право бути присутніми на відкритих заходах, що проводять суб'єкти владних повноважень.

Відповідно до регламенту Кабінету Міністрів України, питання щодо присутності на засіданні уряду представників ЗМІ та проведення ними кіно-, відео- і фотозйомки, а також звукозапису вирішує прем'єр-міністр.

В уряді Миколі Азарова на засіданнях Кабміну журналістам дозволяли бути присутніми при вступному слові прем'єр-міністра, після чого їх просили залишити залу засідань, у якій залишалися лише телеоператори. Журналісти мали змогу спостерігати за перебігом засідання з екранів у прес-центрі. Згодом журналістів почали відгороджувати від міністрів чорними стрічками, тож вони не мали змоги брати коментарі в міністрів перед засіданням. Однак 3 квітня 2013 року в залі засідань уряду зняли «чорні стрічки». 

13 березня 2013 року журналістам заборонили пересуватися урядовою спорудою під час засідання Кабміну. 

У 2014 році заступниця голови Верховної Ради, народний депутат від фракції «Самопоміч» Оксана Сироїд вважала, що засідання Кабінету Міністрів мають проходити в закритому режимі, оскільки увага преси заважає урядовцям бути відвертими під час обговорень.

12 лютого 2016 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що засідання Кабінету міністрів України відтепер транслюватимуться повністю в прямому ефірі. Арсеній Яценюк додав, що протягом всього засідання представники ЗМІ можуть постійно перебувати в будівлі Кабміну. Він запропонував визначити формат, в якому їм буде зручніше стежити за засіданням.

Фото: lb.ua

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1534
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду