Комітети свободи слова та інформполітики увійшли до переліку профільних комітетів у майбутній ВР
Комітети свободи слова та інформполітики увійшли до переліку профільних комітетів у майбутній ВР
Про це повідомляє «Укрінформ».
«Основні мотиви, які ми напрацьовували і з яких в принципі виходили, - це питання скорочення комітетів, які є, укрупнення їх, питання більш детального виписування предметів їх відання. Тому ми в першу чергу сконцентрувалися на кількості комітетів. Окрім цього, ми підкоригували суттєво назви комітетів у зв'язку з укрупненням... Ми пропонуємо скоротити кількість комітетів до 23. По суті, буде мінус 5 комітетів у порівнянні з минулим скликанням», - зазначив координатор першої підготовчої групи, майбутній народний депутат від партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук.
Назви майбутніх комітетів у парламенті дев'ятого скликання:
- Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики;
- Комітет з питань бюджету;
- Комітет з питань економічного розвитку;
- Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики;
- Комітет з питань молоді та спорту;
- Комітет з питань освіти, науки та інновацій;
- Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, деокупації Криму, прав національних меншин, міжнаціональних відносин;
- Комітет з питань цифрової трансформації;
- Комітет з питань правової політики;
- Комітет з питань аграрної та земельної політики;
- Комітет з питань антикорупційної політики;
- Комітет з питань правоохоронної діяльності;
- Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг;
- Комітет з питань транспорту та інфраструктури;
- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування, регіонального розвитку, містобудування та житлової політики;
- Комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки;
- Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та страхування;
- Комітет з питань екологічної політики та природокористування;
- Комітет з питань свободи слова;
- Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України;
- Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці;
- Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом;
- Комітет з питань соціальної політики та захисту прав людини.
Таким чином, у Верховній Раді нового скликання не буде комітетів з питань культури та духовності, з питань свободи слова та інформаційної політики, з питань інформатизації та зв'язку. Натомість будуть комітети з питань гуманітарної та інформаційної політики, з питань свободи слова, з питань цифрової трансформації.
Нагадаємо, на початку серпня стало відомо, що у Верховній Раді 9-го скликання з'явиться так званий гуманітарний та інформаційний комітет (робоча назва), який може очолити новообраний народний депутат від партії «Слуга народу», генеральний директор медіахолдингу «1+1 медіа» і телеканалу «1+1» Олександр Ткаченко.
Новообраний народний депутат від «Слуги народу», журналіст каналу «1+1» Сергій Швець повідомив, що в Раді створять новий комітет, який займатиметься інформаційною та гуманітарною політикою, і він оприлюднить свої плани через декілька днів після початку роботи парламенту.
Згодом новообраний народний депутат від «Слуги народу», радник команди президента України Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв повідомив «Детектору медіа», що у Верховні Раді 9-го скликання залишаться комітети з питань свободи слова і прав людини. За його словами, посади голів цих комітетів віддадуть представникам опозиції.
Потім стало відомо, що партія «Слуга народу» пропонує створити в Раді, серед інших, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітет з питань свободи слова. Загалом партія пропонувала зменшити кількість комітетів у Верховній Раді України 9-го скликання з 27-ми до 22-х.
Партія «Опозиційна платформа – За життя» заявила, що хоче очолити Комітет з питань свободи слова.