У МВС сподіваються, що провайдери виконуватимуть рішення про блокування російських інтернет-ресурсів

У МВС сподіваються, що провайдери виконуватимуть рішення про блокування російських інтернет-ресурсів

22 Травня 2017
1554
22 Травня 2017
09:34

У МВС сподіваються, що провайдери виконуватимуть рішення про блокування російських інтернет-ресурсів

1554
У Міністерстві внутрішніх справ України (МВС) сподіваються, що що всі провайдери будуть сумлінними і законослухняними та виконуватимуть рішення РНБО про блокування російських інтернет-ресурсів.
У МВС сподіваються, що провайдери виконуватимуть рішення про блокування російських інтернет-ресурсів
У МВС сподіваються, що провайдери виконуватимуть рішення про блокування російських інтернет-ресурсів

Про це телеканалу «112 Україна» сказав директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

«У нас в Україні 5 тисяч провайдерів, сказати, що можна дуже швидко виконати рішення РНБО, ми не можемо. І потроху провайдери приймають ті чи інші рішення, сподіваємося, що всі провайдери будуть сумлінними і законослухняними. МВС обов'язково долучається до реалізації цього рішення РНБО , зокрема через такий підрозділ, як Департамент кіберполіції Національної поліції України, там є професійні люди, які також будуть задіяні у виконання цього рішення РНБО», – сказав він.

Пан Шевченко зазначив, що якщо говорити про відповідальність за невиконання даного рішення, то потрібно вносити зміни в законодавство.

«Мова йде про законодавство, якщо воно передбачатиме відповідальність за невиконання цього рішення, то воно буде. Щоб говорити взагалі про таку відповідальності, треба певні законодавчі зміни внести, можливо вони будуть внесені досить оперативно. Я знаю, що депутат Геращенко працює над певним законопроектом щодо цього», – сказав він.

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

Керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс вважає, що заборона російських інтернет-ресурсів в Україні обмежує свободу слова.

Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист національної безпеки є прерогативою українського уряду та очікує від влади України гарантій щодо свободи думки.

21 травня Президент України Петро Порошенко сказав, що громадяни України здатні прожити без російських соціальних мереж, які повинні бути заблоковані на території країни згідно з його указом.

Фото: kyrtag.kg

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1554
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду