13:08
Неділя, 21 Травня 2017

Порошенко пов'язав блокування російських соцмереж і декомунізацію

Президент України Петро Порошенко заявив, що громадяни України здатні прожити без російських соціальних мереж, які повинні бути заблоковані на території країни згідно з його указом.
Порошенко пов'язав блокування російських соцмереж і декомунізацію
Порошенко пов'язав блокування російських соцмереж і декомунізацію

Про це він заявив 21 травня у своєму виступі на заходах Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили», присвячених Дню пам'яті жертв політичних репресій, передають «Українська правда» і «Укрінформ».

«Побувавши вчора у Заксенхаузені, і стоячи сьогодні тут, у Биківні, ще раз і ще раз усвідомлюю, відчуваю кожною клітиною людожерську подібність нацистського і сталінського режимів», - сказав Петро Порошенко.

У цьому контексті він нагадав, що Парламентська асамблея ОБСЄ ще вісім років тому ухвалила дуже важливу резолюцію про їхню тотожність і навіть запропонувала спільний день пам'яті жертв сталінізму і нацизму.

Саме тому, за його словами, в Україні проходить декомунізація: «Ось чому, якщо дехто не зрозумів, протягом останніх трьох років в Україні ми разом проводимо декомунізацію. І ось чому відбувся так званий ленінопад, і ось чому очистилася карта України від імен її катів і душогубів, і ось чому оновилися таблички з назвами вулиць. Бо комустичним ідолам нема і не буде місця в нашій країні».

Петро Порошенко згадав також про блокування російських соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники».

«До речі, і без підконтрольних КДБ-ФСБ соціальних мереж мій український народ теж здатен прожити. І, до речі, закон про заборону георгіївських стрічок я теж підпишу, щойно від надійде до мене з Верховної Ради», - сказав президент.

За його словами, георгіївська стрічка – це не символіка Другої світової війни, а символ агресії проти України 2014-2017 років, тому що «обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі».

«Врешті-решт, на жаль, Росія своєю політикою по відношенню до України сама поставила цю стрічку поза законом», - переконаний Петро Порошенко.

Глава держави згадав також про масові розстріли польських патріотів за наказом Сталіна у Біківні.

«Биківнянський ліс - місце нашого спільного болю з поляками. Сьогодні я так само схиляю голову і покладу квіти до пам'ятного знаку польських поховань. Тут разом з українцями покояться і тисячі польських патріотів, розстріляних за наказом Сталіна», - сказав Петро Порошенко. 

Президент та присутні  вшанували жертв політичних репресій радянського режиму хвилиною мовчання.

Читайте також

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

Керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс вважає, що заборона російських інтернет-ресурсів в Україні обмежує свободу слова.

Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист національної безпеки є прерогативою українського уряду та очікує від влади України гарантій щодо свободи думки.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3424
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop