ПРОЕКТИ
17:05
Четвер, 18 Травня 2017

Канал «24» припиняє публікацію своїх новин у «ВКонтакте»

З 19 травня телеканал «24» припиняє публікацію своїх новин та матеріалів у соціальній мережі «ВКонтакте»
Канал «24» припиняє публікацію своїх новин у «ВКонтакте»
Канал «24» припиняє публікацію своїх новин у «ВКонтакте»

Це повідомлення розміщено на сайті каналу.

«Через заборону "ВКонтакте" в Україні "24" канал припиняє публікацію своїх новин та матеріалів у цій соціальній мережі з 19 травня. Все найцікавіше ви можете дізнаватись з наших сторінок в інших соціальних мережах», – повідомляє канал.

Як зазначено, таке рішення пов’язане з указом Президента України про санкції щодо російських соцмереж, мовників і порталів.

«Наші новини у соцмережах ви зможете читати на офіційних сторінках "24" Каналу у Twitter та Facebook. Крім цього, читайте нас у Viber», – повідомив канал. – Ви також можете підписатись на нашу LifeStyle-сторінку у Facebook».

Нагадаємо, сьогодні телеканал ICTV також повідомив, що припиняє активність у соціальній мережі «ВКонтакте» та буде доступний у Facebook, Twitter, Instagram, YouTube та Telegram.

Читайте також

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
575
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop