Нардепи обговорили скандал зі «списками Миротворця»

Нардепи обговорили скандал зі «списками Миротворця»

3 Червня 2016
1355
3 Червня 2016
13:23

Нардепи обговорили скандал зі «списками Миротворця»

1355
Тетерук вважає, що критичні заяви міжнародної спільноти щодо даних сайту «Миротворец» інспіровані заступником міністра інформполітики. Стець обіцяє службове розслідування
Нардепи обговорили скандал зі «списками Миротворця»
Нардепи обговорили скандал зі «списками Миротворця»

3 червня у Верховній Раді під час години запитань до уряду депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук наголосив, що критичні заяви міжнародної спільноти щодо сайту «Миротворец» інспіровані заступником міністра інформаційної політики України. Депутата цитує «Українська правда».

Пан Тетерук зазначив: «Наші волонтерські проекти, як сайт "Миротворець", зробили для того, щоб ми розуміли про нашого ворога, більше, ніж наш мінінфомрполітики. І ми при цьому маємо заступника міністра інформполітики, яка, я маю підстави вважати, об'єднала журналістську спільноту, задіяла закордонні ЗМІ, зробила звернення послів G-7 і очорнила роботу України в їхніх очах».

У свою чергу міністр інформаційної політики Юрій Стець повідомив, що з понеділка почне роботу робоча група щодо сайту «Миротворець», і, якщо будуть виявлені факти порушення закону, заступника міністра буде звільнено. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що свобода слова є фундаментальною цінністю, але ЗМІ мають приділяти увагу роботі тих колег, «які, напевно, не вважають свободу слова цінністю і виконують якісь замовні матеріали»: «Я вважаю, що ми маємо її зберігати, що є принципово важливо для будь-якого демократичного суспільства, і реагувати суто суспільними інструментами на ці речі. Звісно, якщо буде підрив нашої суверенності, територіальної цілісності, потрібно чітко реагувати. Але якщо стосується свободи слова, то наше завдання створити умови, при яких свобода слова не буде утискатись». 

Тимчасом депутат Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook заявив, що збирається оприлюднити дані про спонсорів терористів окупованих територій Луганської області і просить ГПУ дати на це дозвіл:

«В распоряжении группы ИС находится список, как их называют в своей документации сами террористы, "крупнейших налогоплательщиков" в "ЛНР". В списке - 282 компании, предприятия и «крупнейших» частных предпринимателя (ПАО, ООО, ГП, ЧП, ФЛП и пр.), работающих на финансирование этой террористической организации. С данными о «регистрационных номерах» и заплаченными в 2016 году – по месяц май - боевикам «налогами» (включая "акцизный налог с ввезенных на территорию ЛНР подакцизных товаров").

Это очень интересный список. Но, как законопослушные граждане на фоне травли коллектива сайта "Миротворец" (как со стороны чиновников, так и правоохранителей), мы, группа ИС, приняли решение перед обнародованием этих данных обратиться в правоохранительные органы с просьбой дать разрешение на их публикацию. В частности, от редакции нашего сайта "Информационное Сопротивление" мы отправляем запрос в Генпрокуратуру Украины с соответствующей просьбой. В самом деле, там ведь есть «личные данные» пособников убийц - а вдруг обидится Мининформполитики Украины, омбудсмен или Киевская прокуратура, а то и ОБСЕ с ЕС не дай Бог? Ведь это ж нарушение «прав и свобод» спонсоров терроризма, какой кошмар!

(Внимание, спойлер!) Данные о "денежных мешках" террористов мы опубликуем в любом случае, вне зависимости от сути ответа из ГПУ – а далее пусть возбуждают уголовное дело, или что у них там возбуждается, мы делаем свою работу. Но нам крайне интересно, что ответят на данный запрос наши доблестные правоохранители, которые сейчас столь увлеченно травят "Миротворец" только за то, что он опубликовал списки тех, кто сотрудничает с террористами».

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворец» був оприлюднений перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в «ДНР», отриманий начебто завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів. При цьому сайт «Миротворец» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворец» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворец» висловили «Репортери без кордонів»Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, агенція «Франс-Пресс», а також заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія ЛутковськаКомітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем»,почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їхніх персональних даних (на сайті «Миротворець».).

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що після публікацій сайтом «Миротворец» списків українських та іноземних журналістів, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР», слідчі в рамках порушеної кримінальної справи за ст. 182 КПК перевіряють, чи був порушений закон про персональні дані.

13 травня проект «Миротворец» оголосив про своє закриття. Але вже 19 травня на сайті «Миротворец» знову стали оступні списки акредитованих в «Л/ДНР» журналістів з їхніми персональними даними. До того ж «Миротворец» опублікував новий список журналістів різних країн світу, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР». При цьому центр вибачився за попередню публікацію списку акредитованих журналістів, бо він був «не першої свіжості».

Після цього медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України висловили вимогу до української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками.

Міжнародні журналістські правозахисні організації Комітет захисту журналістів (CPJ) і «Репортери без кордонів» в офіційних листах на адресу Президента України Петра Порошенка закликали його засудити дії сайту «Миротворец» і спонукати Міністерство внутрішніх справ розслідувати оприлюднення персональних даних журналістів, яке поставило їхні життя під загрозу.

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

2 червня посли країн «великої сімки» (G7) в Україні заявили, що глибоко занепокоєні останніми істотними розкриттями персональних даних журналістів веб-сайтом «Миротворец», що, на їх думку протирічить духу і букві українського законодавства, яке чітко визначає, що персональні дані можуть бути публічно оприлюднені тільки у випадку індивідуальної згоди.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1355
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду