СММ ОБСЄ вважає, що публікація сайтом «Миротворец» даних журналістів, впливає на роботу ЗМІ

СММ ОБСЄ вважає, що публікація сайтом «Миротворец» даних журналістів, впливає на роботу ЗМІ

2 Червня 2016
1447
2 Червня 2016
15:34

СММ ОБСЄ вважає, що публікація сайтом «Миротворец» даних журналістів, впливає на роботу ЗМІ

1447
В Спеціальній моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні вважають, що втручання в роботу незалежних ЗМІ в Україні, зокрема шляхом публікації персональних даних журналістів сайтом «Миротворец», не повинно відбуватися.
СММ ОБСЄ вважає, що публікація сайтом «Миротворец» даних журналістів, впливає на роботу ЗМІ
СММ ОБСЄ вважає, що публікація сайтом «Миротворец» даних журналістів, впливає на роботу ЗМІ

Про це на брифінгу в Києві 2 червня заявив перший заступник глави СММ ОБСЄ на Донбасі Олександр Хуг, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми стежимо за тим, що публікується на цьому сайті ("Миротворец". – Ред.)... Але ми вважаємо, що втручання в роботу незалежних ЗМІ не повинно відбуватися. І робота цих незалежних ЗМІ може істотно вплинути на врегулювання ситуації», - сказав Олександр Хуг.

Він також в черговий раз нагадав, що СММ ОБСЄ готові сприяти переговорному процесу між сторонами конфлікту на Донбасі.

За словами Олександр Хуга, обидві сторони мають можливість обговорити наявні проблеми, замість того щоб застосовувати зброю.

«Мінська платформа - це єдине, що є у нас в розпорядженні, щоб шукати вирішення цього конфлікту. І СММ ОБСЄ працює в рамках свого мандата на підтримку Мінського процесу», - зазначив представник місії.

Варто нагадати, що 2 червня Посли країн «великої сімки» (G7) в Україні заявили, що глибоко занепокоєні останніми істотними розкриттями персональних даних журналістів веб-сайтом «Миротворец». Це, на їх думку протирічить духу і букві українського законодавства, яке чітко визначає, що персональні дані можуть бути публічно оприлюднені у випадку індивідуальної згоди.

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворец» був оприлюднений перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в «ДНР», отриманий начебто завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів. При цьому сайт «Миротворец» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворец» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворец» висловили «Репортери без кордонів»Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, агенція «Франс-Пресс», а також заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія ЛутковськаКомітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем»,почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їхніх персональних даних (на сайті «Миротворець».).

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що після публікацій сайтом «Миротворец» списків українських та іноземних журналістів, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР», слідчі в рамках порушеної кримінальної справи за ст. 182 КПК перевіряють, чи був порушений закон про персональні дані.

Слідче управління Головного управління Національної поліції (ГУ НП) у місті Києві просить журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені сайтом «Миротворец» у списку «акредитованих» у «ДНР» медійників, звернутися до них для дачі свідчень у якості свідків.

13 травня проект «Миротворец» оголосив про своє закриття. Але вже 19 травня на сайті «Миротворец» знову стали оступні списки акредитованих в «Л/ДНР» журналістів з їхніми персональними даними. До того ж «Миротворец» опублікував новий список журналістів різних країн світу, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР». При цьому центр вибачився за попередню публікацію списку акредитованих журналістів, бо він був «не першої свіжості».

Після цього медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України висловили вимогу до української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками.

Міжнародні журналістські правозахисні організації Комітет захисту журналістів (CPJ) і «Репортери без кордонів» в офіційних листах на адресу Президента України Петра Порошенка закликали його засудити дії сайту «Миротворец» і спонукати Міністерство внутрішніх справ розслідувати оприлюднення персональних даних журналістів, яке поставило їхні життя під загрозу.

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1447
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду