Стець заявляє, що ситуацію з «Миротворцем» повинні врегулювати нові законодавчі акти

Стець заявляє, що ситуацію з «Миротворцем» повинні врегулювати нові законодавчі акти

8 Червня 2016
1765
8 Червня 2016
14:25

Стець заявляє, що ситуацію з «Миротворцем» повинні врегулювати нові законодавчі акти

1765
Міністр інформаційної політики (МІП) України Юрій Стець вважає за необхідне створити робочу группу з медіаюристів, парламентарів, представників міністерства для напрацювання проектів законодавчих актів, які дозволять надалі уникнути таких ситуацій, яка сталася із сайтом «Миротворец», що опублікував персональні дані журналістів, звинувативши їх у співпраці із сепаратистами.
Стець заявляє, що ситуацію з «Миротворцем» повинні врегулювати нові законодавчі акти
Стець заявляє, що ситуацію з «Миротворцем» повинні врегулювати нові законодавчі акти

Про це міністр заявив на прес-конференції в Києві, повідомляє «Укрінформ».

«Допоки цією робочою групою не буде напрацьовано якихось документів, які будуть відповідати на ці виклики, я очікую, що подібні речі можуть повторюватися», - сказав Юрій Стець.

На його переконання, першочергово ця група має подумати та дати відповіді, як діяти в такому випадку.

«Якщо ми зараз ухвалимо закон, який регулює інтернет, це буде називатися цензурою. Якщо ми приймемо щось, у чому братимуть участь тільки представники міністерства та народні депутати, то це також буде називатися цензурою. Ми цього робити не будемо. А якщо ми долучимо до цього представників медійних організацій, медіаюристів, ми зможемо знайти конкретну відповідь у рамках законодавства», - упевнений міністр.

Поки Юрій Стець не готовий запевняти усіх в тому, що така ситуація більше ніколи не повториться.

«Це буде неправда. Це буде повторюватися доти, доки у нас не буде чіткої відповіді на рівні нормативно-правових документів або інших постанов, як цю проблему вирішувати», - сказав він.

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворец» був оприлюднений перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в «ДНР», отриманий начебто завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів. При цьому сайт «Миротворец» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворец» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворец» висловили «Репортери без кордонів»Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, агенція «Франс-Прес», а також заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія ЛутковськаКомітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем»,почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їхніх персональних даних (на сайті «Миротворець».).

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що після публікацій сайтом «Миротворец» списків українських та іноземних журналістів, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР», слідчі в рамках порушеної кримінальної справи за ст. 182 КПК перевіряють, чи був порушений закон про персональні дані.

13 травня проект «Миротворец» оголосив про своє закриття. Але вже 19 травня на сайті «Миротворец» знову стали оступні списки акредитованих в «Л/ДНР» журналістів з їхніми персональними даними. До того ж «Миротворец» опублікував новий список журналістів різних країн світу, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР». При цьому центр вибачився за попередню публікацію списку акредитованих журналістів, бо він був «не першої свіжості».

Після цього медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України висловили вимогу до української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками.

Міжнародні журналістські правозахисні організації Комітет захисту журналістів (CPJ) і «Репортери без кордонів» в офіційних листах на адресу Президента України Петра Порошенка закликали засудити дії сайту «Миротворец» і спонукати Міністерство внутрішніх справ розслідувати оприлюднення персональних даних журналістів, яке поставило їхні життя під загрозу.

Наприкінці травня – на початку червня публікацію «списків Миротворца» і відсутність належної реакції української влади на порушення прав журналістів засудили голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські та Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль, посол США Джеффрі Пайєтт, а такожпосли країни «великої сімки» (G7).

2 червня міністр інформаційної політики Юрій Стець у своїй офіційній заяві висловив шкоду щодо погроз на адресу журналістів зі списку «Миротворца», але водночас закликав іноземних журналістів виявити повагу до українських законів та українського народу.

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

На прес-конференції 3 червня Президент України Петро Порошенко засудив публікацію на сайті «Миротворец» персональних даних понад 4000 журналістів, які отримували акредитацію в так званій «ДНР» і яких «Миротворец» звинуватив у співпраці з терористами. Він також заявив, що гарантує журналістам безпеку.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що вважає публікацію сайтом «Миротворец» списків журналістів, акредитованих на підконтрольних бойовикам територіях, недоцільною.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1765
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду