Посли країн G7 в Україні закликають видалити персональні дані журналістів на сайті «Миротворец»

Посли країн G7 в Україні закликають видалити персональні дані журналістів на сайті «Миротворец»

2 Червня 2016
3086
2 Червня 2016
13:53

Посли країн G7 в Україні закликають видалити персональні дані журналістів на сайті «Миротворец»

3086
Посли країн «великої сімки» (G7) в Україні заявляють, що глибоко занепокоєні останніми істотними розкриттями персональних даних журналістів веб-сайтом «Миротворец», що, на їх думку протирічить духу і букві українського законодавства, яке чітко визначає, що персональні дані можуть бути публічно оприлюднені у випадку індивідуальної згоди.
Посли країн G7 в Україні закликають видалити персональні дані журналістів на сайті «Миротворец»
Посли країн G7 в Україні закликають видалити персональні дані журналістів на сайті «Миротворец»

Про це йдеться у спільній «Заяві Послів країн G7 щодо персональних даних журналістів на сайті Миротворец», опублікованій на сайті  Посольства Великої Британії в Україні.

Розкриття персональних даних журналістів сайтом «Миротворец» також протирічить міжнародним зобов’язанням України, заявляють Посли.

«Ми беремо до уваги розслідування, розпочаті Урядом України з цього приводу, та сподіваємось, що громадськість отримає доступ до їхніх результатів», - йдеться у заяві.

Послів країн G7 заявляють, що «характеристика всіх перерахованих в списку журналістів як “колабораціоністів з терористами” загрожує їх власній безпеці та українській свободі засобів масової інформації, яка завойована дорогою ціною».

«Журналісти повинні мати можливість виконувати свою роботу без погроз, утисків та залякування. Це життєво важливо та в українських інтересах, щоб журналісти мали можливість повідомляти про події на Донбасі та будь-де в іншому місці», - наголошують Посли.

Вони закликають тих, хто відповідальний за «Миротворец», видалити персональні дані з сайту та утримуватися від провокаційних характеристок.

«Ми особливо занепокоєні через погрози, які були зроблені в результаті опублікованої “Миротворцем” інформації. Міністр внутрішніх справ заявив, що він буде вживати заходів у випадку погроз. Ми вітаємо цей крок і закликаємо українську владу забезпечити захист свободи засобів масової інформації в Україні», - підсумовується у заяві.

Варто нагадати, що Слідче управління Головного управління Національної поліції (ГУ НП) у місті Києві просить журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені сайтом «Миротворец» у списку «акредитованих» у «ДНР» медійників, звернутися до них для дачі свідчень у якості свідків.

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворец» був оприлюднений перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в «ДНР», отриманий начебто завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів. При цьому сайт «Миротворец» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворец» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворец» висловили «Репортери без кордонів»Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, агенція «Франс-Пресс», а також заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія ЛутковськаКомітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем»,почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їхніх персональних даних (на сайті «Миротворець».).

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що після публікацій сайтом «Миротворец» списків українських та іноземних журналістів, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР», слідчі в рамках порушеної кримінальної справи за ст. 182 КПК перевіряють, чи був порушений закон про персональні дані.

13 травня проект «Миротворец» оголосив про своє закриття. Але вже 19 травня на сайті «Миротворец» знову стали оступні списки акредитованих в «Л/ДНР» журналістів з їхніми персональними даними. До того ж «Миротворец» опублікував новий список журналістів різних країн світу, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР». При цьому центр вибачився за попередню публікацію списку акредитованих журналістів, бо він був «не першої свіжості».

Після цього медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України висловили вимогу до української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками.

Міжнародні журналістські правозахисні організації Комітет захисту журналістів (CPJ) і «Репортери без кордонів» в офіційних листах на адресу Президента України Петра Порошенка закликали його засудити дії сайту «Миротворец» і спонукати Міністерство внутрішніх справ розслідувати оприлюднення персональних даних журналістів, яке поставило їхні життя під загрозу.

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3086
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду