Представники «Стоп цензурі!» розповіли Хілларі Клінтон про загрози свободі слова в Україні

4 Липня 2010
22174

Представники «Стоп цензурі!» розповіли Хілларі Клінтон про загрози свободі слова в Україні

22174
Представники «Стоп цензурі!» розповіли Хілларі Клінтон про загрози свободі слова в Україні

Представники руху «Стоп цензурі!» Наталія Лигачова, Вікторія Сюмар і Тарас Шевченко повідомили державному секретарю США Хілларі Клінтон про загрози свободі слова і цензурування інформаційного простору в Україні. У відповідь Хілларі Клінтон сказала, що уважно стежить за цією ситуацією і говорила про це із президентом України і міністром закордонних справ.

 

Зустріч державного секретаря США з представниками громадянського суспільства відбулася 2 липня. На ній були пристуні Наталія Лигачова, Вікторія Сюмар, Тарас Шевченко, Тетяна Лебедєва й Альона Гетьманчук. «Під час зустрічі Хілларі Клінтон наголосила на необхідності активних дій громадськості в ім'я забезпечення демократії, прозорості, свобод», - розповіла Вікторія Сюмар.

 

Більш детальну розмову українські громадські діячі мали з представниками державного департаменту США, зокрема із заступником помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Деніелом Расселлом.

 

Наталія Лигачова повідомила представникам офісу Хілларі Клінтон, що в Україні різко погіршилася якість новин і моніторинг «Детектор медіа» свідчить про практичну відсутність критики влади на телеканалах. «І ми бачимо, що відбувається координація інформаційних потоків з одного центру. Ми вже неодноразово спостерігали, як на різних каналах використовуються одні й ті самі цитати», - розповіла вона.

 

Як приклади пані Лигачова навела сюжети про створення слідчої комісії щодо «Росукренерго» і виступ Юлії Тимошенко у Верховній Раді. «На декількох каналах були одні й ті самі цитати Тимошенко й Чечетова. І хоча Тимошенко говорила, що програш у Стокгольмському суді не міг відбуватися без відома Януковича, ця критика Януковича на багатьох каналах була прибрана», - зазначила вона.

 

Крім того, представники громадськості наголосили, що в Україні відбувається створення квазісуспільного мовлення, оскільки до робочої групи, яка розробляла відповідну концепцію, не запросили представників жодної організації з понад десятка, які багато років займаються цією темою і розробили законопроект про суспільне мовлення.

 

Також американську сторону цікавила роль інтернету в Україні. За словами Наталії Лигачової, вона є високою, інтернет впливає на лідерів думок, але нова влада намагається його регулювати. Приміром, уряд розробив законопроект про накладання штрафу на інформаційні агенції (серед яких багато інтернет-видань), які працюють без державної реєстрації.

 

За словами Вікторії Сюмар, громадські діячі також передали представникам держдепартаменту США відкритий лист телеканалу ТВі до Хілларі Клінтон.

 

«Люди з близького оточення Хілларі Клінтон чудово розуміють ситуацію. Головне запитання від них було, чи готові ми самі боротися. Адже російський варіант став можливим у Росії тому, що там не було спротиву. Чи готові ми протистояти, діяти, домовлятися, запитали нас. Я відповіла цитатою Кучми: Україна не Росія. І мені справді хочеться вірити, що це так і що ми можемо», - резюмувала Вікторія Сюмар.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22174
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
счоветчик
5065 дн. тому
Очень еще эффективно обращение с жалобой в очаковскую мацапекарню - советую "вичным революцынерам" и, главное, искренним "патриотам отчизны". Мне сдается так же в 41-м бандеровцы жаловались на проклятые советы настоящему поборнику свободы - Гитлеру. О свободе слова в мэрдоковских СМИ Америка информирован не понаслышке.
atos
5065 дн. тому
"НЕСЧАСТНЫЙ ТОТ КТО ЛЮБВИ ПРОСИТ" КАК ЖЕ НАДО НИЗКО ПАСТЬ, УТРАТИТЬ ДОВЕРИЕ К СЕБЕ, А ГЛАВНОЕ, К СВОЕМУ НАРОДУ, ЧТОБЫ ПРОСИТЬ ПОМОЩИ У ПРИБИВШЕЙ С ОФИЦИАЛЬНЫМ ВИЗИТОМ ПРЕДСТАВИТЕЛЕМ ДРУГОЙ СТРАНЫ. РАЗВЕ НЕ ПОНЯТНО ,ЧТО ВЫ ЕЕ ПОСТАВИЛИ В ДУРАЦКОЕ ПОЛОЖЕНИЕ. ВЕДЬ ОНА ЗНАЕТ,ЧТО ВСЕ ЭТО ВРАКИ И ВЫНУЖДЕНА ХОТЯ БЫ ЧТО ТО ГОВОРИТЬ. ОНА ВАМ И ОТВЕТИЛА ..."ТРЕБОВАНИЕ СВОБОДЫ ПРЕССЫ ДОЛЖНО ИДТИ ОТ Л Ю Д Е Й , А НЕ ТОЛЬКО ОТ ЖУРНАЛИСТОВ" ВАМ ЭТОГО МАЛО???
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду