Ентоні Блінкен зателефонував Лаврову з вимогою звільнити журналіста WSJ Евана Гершковича

Ентоні Блінкен зателефонував Лаврову з вимогою звільнити журналіста WSJ Евана Гершковича

3 Квітня 2023
1747

Ентоні Блінкен зателефонував Лаврову з вимогою звільнити журналіста WSJ Евана Гершковича

1747
Лавров наполягає, що Гершковича «узяли на місці злочину при спробі отримати секретні відомості» і закликав «поважати рішення російської влади».
Ентоні Блінкен зателефонував Лаврову з вимогою звільнити журналіста WSJ Евана Гершковича
Ентоні Блінкен зателефонував Лаврову з вимогою звільнити журналіста WSJ Евана Гершковича

Держсекретар США Ентоні Блінкен поговорив телефоном із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і закликав його негайно звільнити журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича, якого Росія звинуватила у шпигунстві.

Це була перша розмова Блінкена з Лавровим з липня 2022 року.

«Сьогодні я розмовляв з міністром Сергієм Лавровим, щоб висловити нашу серйозну стурбованість неприйнятним затриманням Росією громадянина США, журналіста», — повідомив держсекретар США у твіттері.

Також Блінкен закликав звільнити ще одного громадянина США — Пола Вілана, колишнього морського піхотинця, засудженого в Росії за шпигунство.

Водночас у російському МЗС заявили, що під час розмови «порушувалися деякі актуальні питання двостороннього характеру».

За їхніми словами, Лавров під час розмови, яка відбулася «за ініціативи американської сторони», вказав на необхідність «поважати рішення російської влади».

Лавров наполягає, що Гершковича «узяли на місці злочину при спробі отримати секретні відомості», мовляв під прикриттям журналістського статусу він збирав дані, що становлять державну таємницю.

30 березня 2023 року ЗМІ повідомили про затримання журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича у російському Єкатеринбурзі. ФСБ РФ заявила, що  Гершкович нібито «збирав свідчення про підприємство російського ВПК». Того ж дня Лефортовський суд Москви заарештував Гершковича в справі про «шпигунство».

За даними російської служби «Радіо Свобода», Гершкович до затримання кілька тижнів перебував у Єкатеринбурзі. Місцевий активіст Ярослав Ширшиков, який супроводжував його у поїздці, повідомив, що Гершкович їздив писати про ставлення росіян до війни і про вербування місцевих жителів у «ПВК Вагнер». Це ж стверджує посилаючись на свої місцеві джерела, і колишній єкатеринбурзький журналіст Дмітрій Козелєв, який наразі перебуває в еміграції.

Згодом видання The Wall Street Journal написало, що російські спецслужби стежили за Гершковичем напередодні його затримання.

Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагає негайно звільнити Гершковича. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила затримання в Росії за звинуваченням у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича.

Євросоюз та США відреагували на затримання Гершковича. Зокрема, у Білому домі назвали звинувачення у «шпигунстві» Гершковичу безпідставними. Там вважають,що росіяни затримали громадянина США, щоби мати додаткові важелі для переговорів.

Керівники понад 30 інформаційних агенцій по всьому світу підписали листа до російського посла в США Анатолія Антонова з вимогою звільнити Гершковича.

31 березня The Wall Street Journal закликало адміністрацію президента Джо Байдена видворити зі США російського посла і журналістів через арешт Гершковича. Однак Байден у відповідь заявив, що зараз такі рішення «не на часі».

Гершкович близько шести років живе в Москві, висвітлюючи події в Росії та Україні для The Wall Street Journal. Раніше він працював в Agence France-Presse, The Moscow Times і The New York Times. Останню статтю за авторством Гершковича The Wall Street Journal опублікувала 28 березня.

Фото: ТСН

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1747
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду