Київські фоторепортери протестуватимуть під будівлею МВС через напад на колегу з видання «Букви»
Київські фоторепортери протестуватимуть під будівлею МВС через напад на колегу з видання «Букви»
Київські фоторепортери 17 серпня планують вийти на протест до будівлі Міністерства внутрішніх справ через напад на колегу з видання «Букви» Олександра Кужельного. Анонс заходу розміщено у Facebook.
Мовчазний протест триватиме годину – з 11-ї до 12-ї.
«Цими вихідними, після акції "Ні капітуляції" група молодиків напала на нашого колегу – фоторепортера видання "Букви" Олександра Кужельного: до нього висунули претензії, що він належить до «лівих» рухів, потім вимагали видалити фото з камери, почали бити в голову, повалили на землю й продовжили побиття ногами. Показово, що це відбулося після масової акції, за безпекою на якій стежили сотні правоохоронців. У місці, де у 2014 році тітушки разом з міліціонерами забивали мітингувальників і журналістів. І от у 2021-му ми знову маємо напад на журналіста в урядовому кварталі», – зазначають організатори.
Вони вимагають, аби випадки нападів на журналістів розслідували максимально якісно і об’єктивно, а суди «перестали імітувати правосуддя». Також фоторепортери вимагають реального покарання для тих, хто перешкоджає роботі журналістів: «Ми переконані: поки немає вироків для нападників – журналістика і журналісти у серйозній небезпеці».
Один з організаторів акції, журналіст Стас Козлюк, запросив приєднуватися до протесту також працівників ЗМІ, які не є фотографами.
«Це лише один випадок з десятків (вдумайтеся – десятків) фізичного насилля щодо журналістів за цей рік. Приходьте з камерами. Будемо без довгих промов, читання віршів і скандування. Це мовчазний протест. Окремо прошу колег не фоторепортерів – загляніть до нас теж. Бо це історія не лише про фотографів. Це історія про журналістику загалом», – написав він у соцмережі.
Нагадаємо, 14 серпня під Офісом президента відбувалась акція «Зупинимо капітуляцію». Після неї на фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного скоїли напад.
Під час акції, за словами Кужельного, невідомий у балаклаві підійшов до нього, спитав, що він тут робить, та в імперативній формі переконував піти. Після цього фотокореспондент вирішив покинути небезпечне місце, щойно закінчиться захід.
Але після завершення акції його наздогнала група осіб, яка в агресивній формі вимагала видалення фотографій, зроблених кореспондентом, та застосувала проти нього силу.
Ввечері того ж дня з'явилось відео, на якому нападники вибачаються перед Кужельним. Вони сказали, що напали на нього, оскільки невідомі люди їм сказали, що цей журналіст нібито «зливає» інформацію про націоналістів.
За фактом нападу та побиття Олександра Кужельного столична поліція відкрила кримінальне провадження. У поліції зазначили, що вибачення за скоєння злочину не звільняє правопорушників від відповідальності. Імовірним нападникам оголосили підозру.
Фото: facebook.com/alexandr.kuzhelny