У Білорусі під час акцій протесту затримали 24 журналістів

У Білорусі під час акцій протесту затримали 24 журналістів

16 Листопада 2020
875
16 Листопада 2020
13:23

У Білорусі під час акцій протесту затримали 24 журналістів

875
Загалом під час протестів затримали майже 1300 осіб.
У Білорусі під час акцій протесту затримали 24 журналістів
У Білорусі під час акцій протесту затримали 24 журналістів

У Білорусі під час протестів та акцій пам'яті вбитого Романа Бондаренка 15 листопада силовики затримали 24 журналістів. Про це повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ).

Загалом, за даними правозахисного центу «Вясна», під час протестів затримали майже 1300 осіб.

Зокрема, у Мінську на місці вбивства Романа Бондаренка, де створили народний меморіал, зібралися тисячі людей. Силовики оточили цей квартал і застосували проти мітингувальників спецзасоби, багатьох – затримали. Серед затриманих було 17 журналістів: Юрій Шамшур (ТАСС), Тетяна Ільясова (МІА «Россия сегодня»), Світлана Совко («Інтерфакс-Захід», Андрій Покумейко (БелТА), Олександр Івулін (Tribuna.cоm), Владислав Кулецький (Realt.by), Ігор Карней, Андрій Рабчік, Юлія Альгерчік (Tut.by), Катерина Андрєєва та Дарина Чульцова («Белсат»), Андрій Шавлюго та Юлія Коцка (БелаПАН), Шура Пилипович-Сушчіц та Тетяна Курьян («Наша Ніва»), фотограф Євген Отцецкій, фотографка та операторка Тетяна Гаврильчик.

У Вітебську затримали двох журналістів – Алеся Пілецького (Tut.by, «Народная воля») та Ігоря Матвєєва («Народныя навіны Віцебска»).

У місті Гродно затримали фотографа Євгена Бузука, радіоведучого Сергія Годяева, журналістів Андрія Ломова (Hrodna.life) та Михайла Кунцевича (autogrodno.by). У Пінську затримали журналістів Андрія Якімуша («Медіа-Полісся»).

Майже всіх журналістів пізніше відпустили.

Нагадаємо, з січня по жовтень 2020 року Білоруська асоціація журналістів зафіксувала понад 400 випадків переслідування журналістів за їхню професійну діяльність, а саме: пошкодження і вилучення техніки, затримання, побиття, стрілянина гумовими кулями, штрафи, адміністративні арешти за «участь у мітингах» і «непокору законним вимогам міліції», кримінальні справи.

Правозахисні організації Білорусі також повідомили, що станом на 5 листопада влада утримувала 121 політв’язня

Фото: Tut.bу

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
875
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду