КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська

КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська

23 Жовтня 2020
3099

КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська

3099
Комісія рекомендує редакції уважно ставитись до повідомлень правоохоронних органів, що можуть містити дискримінаційний контент, а також не зазначати у повідомленнях про кримінальні злочини інформацію про національность.
КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська
КЖЕ оголосила публічний осуд виданню «Фіртка» з Івано-Франківська

Комісія з журналістської етики оголосила редакції агенції новин «Фіртка» публічний осуд через матеріал «У Франківську "муніципали" знайшли у рома крадений телефон (фото)» від 14 серпня 2020 року. Рішення комісії розміщено на офіційному сайті. Сама публікація, яка перебувала на розгляді, розміщена за посиланням.

Комісія вважає, що в матеріалі на сайті агенції новин «Фіртка» порушені пункти 6, 8 та 15 Кодексу етики українського журналіста, зокрема, наголошується на національності людини, хоча в цьому не було необхідності.

Враховуючи усю небезпеку поширення ксенофобії, неуважність редакції при підготовці повідомлення, що містить дискримінаційний контент, Комісія оголосила редакції агенції новин «Фіртка» публічний осуд.

КЖЕ рекомендує редакції уважно ставитись до повідомлень правоохоронних органів, що можуть містити дискримінаційний контент, а також не зазначати у повідомленнях про кримінальні злочини інформацію про національность, релігійні уподобання, політичні погляди або інші відомості про підозрюваних чи злочинців, якщо у цьому немає вкрай нагальної потреби, а такі ознаки можуть викликати ксенофобію щодо певної групи громадян.

Також рекомендують не вводити аудиторію в оману, видаючи повідомлення комунальних підприємств або приватних охоронних фірм («Муніціпальна інспекція» тощо) за повідомлення офіційних правоохоронних органів, перелік яких визначений законодавством.

КЖЕ радить колегам журналістам та редакторам ознайомитись з рекомендаціями правозахисниці Ольги Веснянки, які викладені у матеріалі «Без узагальнень та мови ворожнечі: як журналістам писати про ромів» на сайті «Детектор медіа».

Із повним текстом рішення КЖЕ можна ознайомитись тут.

Раніше КЖЕ висловила публічний осуд виданню «Обозреватель» за матеріал про Пальчевського.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3099
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду