Режисерка та журналістка Таїсія Кутузова повідомила, що на неї напали поліцейські (ДОПОВНЕНО)

Режисерка та журналістка Таїсія Кутузова повідомила, що на неї напали поліцейські (ДОПОВНЕНО)

8 Жовтня 2020
3380

Режисерка та журналістка Таїсія Кутузова повідомила, що на неї напали поліцейські (ДОПОВНЕНО)

3380
Поліція проводить службове розслідування.
Режисерка та журналістка Таїсія Кутузова повідомила, що на неї напали поліцейські (ДОПОВНЕНО)
Режисерка та журналістка Таїсія Кутузова повідомила, що на неї напали поліцейські (ДОПОВНЕНО)

Українська режисерка та журналістка Таїсія Кутузова повідомила, що 6 жовтня в селі Гатне Київської області на неї напали поліцейські – вони спробували забрати камеру та пошкодили мікрофон. Про це вона написала 7 жовтня на своїй сторінці в Facebook.

«Я фізично не постраждала: жодних сінців не залишилося. Постраждала техніка – мені зламали мікрофон. Тобто, я постраждала психологічно, фізично все добре», – розповіла пані Кутузова в коментарі «Детектору медіа».

Напали на неї під час засідання виборчої комісії Фастівського району, яке вона знімала для свого документального фільму «Закрий рота!» про місцевого активіста Сергія Чагарова. Під будівлю комісії приїхало багато поліції, там зібралася активісти та десятки людей, серед яких місцеві активісти впізнали «тітушок». Пані Кутузова почала їх знімати.  

«Я фіксувала події на відео. У цей момент невідомий мені чоловік попросив його не "фотографувати". Я відвела камеру в бік, але він продовжував тиснути на мене, аби я прибрала камеру взагалі. Пізніше виявилось, що це поліцейський, але на той момент він не представився і проігнорував моє прохання показати посвідчення. При цьому я неодноразово казала йому, що я журналіст, просила відійти, якщо він не хоче потрапити в кадр, але він продовжував агресивно напирати на мене, вимагаючи посвідчення журналіста», – розповіла режисерка.

Вона опублікувала відео, на якому видно, що чоловік вимагає в неї показати журналістське посвідчення, погрожує забрати камеру й просить його не знімати. У відповідь Таїсія Кутузова пояснила, що її посвідчення в будівлі комісії.

«Тетяна Савченко (місцева активістка – ДМ) зафільмувала шматок конфлікту на телефон, який цей самий поліцейські вихватив з її рук. У той самий момент, коли я підняла камеру, аби зафіксувати напад на Таню, інший поліцейський накинувся на мене. До нього доєднались ще двоє колег, які почали заламувати мені руки і виривати камеру», – сказала вона та уточнила, якби «камера не висіла на шиї, то просто впала б на підлогу й розбилась».

Пані Кутузова подала заяву про правопорушення до поліції та Державного бюро розслідувань. У заяві до поліції вона писала, що напад скоїли невідомі чоловіки. Режисерка очікувала, що правоохоронці самі встановлять особи нападників. Натомість у заяві до ДБР вона акцентувала, що напад скоїли саме поліцейські.

ДОПОВНЕНО: Головне управління Національної поліції в Київській області повідомило «Детектору медіа», що провадження за заявою журналістки поки не відкрили. Водночас за наказом начальник ГУ Нацполіції в Київській області Андрія Нєботова призначили службове розслідування, у межах якого проведуть перевірку та встановлять роль кожного правоохоронця в цій ситуації.

Ввечері Таїсія Кутузова повідомила, що ДБР зареєструвало її заяву. У Держбюро поки перевіряють цю інформацію. 

Нагадаємо, 29 квітня 2020 року поліція побила журналіста hromadske Богдана Кутєпова та зламала його техніку, коли він вів прямий ефір під Кабінетом Міністрів. Він разом з колегою висвітлював акцію протесту підприємців, які виступали проти затверджених обмежень під час карантину. Журналіст розповів, що під час сутички з поліцією отримав ушкодження.

Спершу правоохоронці встановлювали обставини інциденту. Далі почали службове розслідування. Поліцейських на час його проведення відсторонили від роботи. Богдан Кутєпов подав заяву до Державного бюро розслідувань через напад з боку поліцейських. Того ж дня ДБР почало розслідування за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Заступниця головного редактора hromadske Настя Станко розповіла, що Богдан Кутєпов витратив 15 годин на подання заяви та свідчень, оскільки поліція та слідчо-оперативна група відмовилися приймати в журналіста заяву та відправили його в ДБР.

Медіаюрист Інституту масової інформації Алі Сафаров сказав, що Національна поліція України була зобов’язана прийняти заяву журналіста та розпочати досудове розслідування за фактом перешкоджання його професійній діяльності. Натомість начальниця управління комунікації Нацполіції Оксана Блищик говорить, що цей інцидент має розслідувати Державне бюро розслідувань, бо в ньому фігурують поліцейські.

Фото: Таїсія Кутузова / Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3380
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду