У Мінську близько 30 журналістів прийшли до МВС з вимогою розмови. Одного кореспондента затримали
У Мінську близько 30 журналістів прийшли до МВС з вимогою розмови. Одного кореспондента затримали
У Мінську 3 вересня поруч із головною будівлею Міністерства внутрішніх справ зібралися близько 30 журналістів білоруських видань. Про це пише Tut.by.
Вони прийшли з портретами затриманих колег, але з будівлі вийшли міліціонери і попросили перейти на інший бік вулиці.
Міністр до журналістів не вийшов. Їм запропонували записатися на прийом і оскаржити затримання колег через прокуратуру. Журналісти говорять, що так і зроблять.
У ході висвітлення заходу був затриманий фотокореспондент Tut.by Дмитро Брушко.
Вже майже дві доби кілька журналістів знаходяться в ізоляторі тимчасового утримування на Окрестина. Це Надія Калініна, Олексій Судник (Tut.by), Святослав Зоркій, Микита Недовєрков, Марія Елешевіч («Комсомольська правда» в Білорусі»), Андрій Шавлюго (БелаПАН).
Журналісти висвітлювали несанкціоновану акцію. Їхня робота полягала в тому, щоб бути поруч з протестуючими. Всі журналісти були позначені як преса. Однак в протоколах їх звинувачують в участі в акції.
Нагадаємо, 3 вересня білоруських телеведучих Дениса Дудинського та Дмитра Кохна засудили до 10 діб арешту начебто за участь в акціях. Раніше їх звільнили з держЗМІ через критику силовиків.
Як писав ДМ, 27 серпня у Мінську затримали 42 журналістів, які готувалися висвітлювати акцію протесту на майдані Свободи. Крім того, білоруська влада заблокувала доступ до «Радіо Свобода», «Белсат» та ще 80 сайтів. Згодом були заблоковані сайти незалежних видань Naviny.by та «Наша ніва».
29 серпня з'явилась інформація, що близько 20 журналістів іноземних ЗМІ в Білорусі позбавили акредитації. У тому числі співробітників Reuters, AFP, Associated Press, BBC, «Радыё Свабода». Знімальну групу «Радыё Свабода» затримали в прямому ефірі.
Фото: Tut.by