19:21
Вівторок, 28 Липня 2020

Катерина Сергацкова виїхала з України

5 920
Видання «Заборона» не розголошує, до якої країни поїхала їхня співзасновниця. За даними джерела «Детектора медіа», це європейська країна.
Катерина Сергацкова виїхала з України
Катерина Сергацкова виїхала з України

Співзасновниця інтернет-видання «Заборона» Катерина Сергацкова виїхала з України після погроз. Про це йдеться в статті The New York Times. Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердила виконавча директорка «Заборони» Олена Садовнік.

Пані Садовнік не повідомила, до якої саме країни поїхала Катерина Сергацкова, посилаючись на конфіденційність цієї інформації. За даними джерела «Детектора медіа», пані Сергацкова з родиною перебуває в одній з європейських країн.

За словами Олени Садовнік, поки немає новин про хід справи за заявою Катерини Сергацкової до поліції про погрози.

Нагадаємо, очолюване Катериною Сергацковою видання «Заборона» опублікувало матеріал про StopFake, у якому припустило зв’язки представників цієї фактчекінгової організації з ультраправими. StopFake відкинув такі припущення та заявив про посилення інформаційних атак проти його команди. У відповідь StopFake «Заборона» випустила ще один матеріал.

Після цього телеведучий і блогер Роман Скрипін опублікував у Facebook фото Катерини Сергацкової з п’ятирічним сином і звинуватив журналістку в тому, що вона є агентом Кремля. У коментарях до цього посту було опубліковано адресу журналістки. Після численних скарг Facebook видалив цей пост, але Роман Скрипін продовжив публікувати інші образливі пости про Катерину Сергацкову.

Катерина Сергацкова разом з родиною увечері 13 липня залишила Київ, відчуваючи небезпеку для свого життя. Також вона звернулася із заявою до поліції, але охорону не просила.

Поліція зареєструвала заяву Катерини Сергацкової, проте в поліції не відповіли «Детектору медіа», чи відкрили кримінальне провадження за цією заявою. Катерина Сергацкова сказала Комітету захисту журналістів (CPJ), що поліція відмовилася розпочинати розслідування, тому її адвокат подав скаргу до Міністерства внутрішніх справ.

Організація Human Rights Watch закликала українську владу гарантувати безпеку Катерині Сергацковій після публікації її особистих даних в інтернеті.

Hromadske висловило готовність стати майданчиком для дискусії між «Забороною» та StopFake, а також закликало медіаспільноту до ширшої дискусії. Крім того, члени ГО «Громадське телебачення» засудили висловлювання Романа Скрипіна щодо Катерини Сергацкової.

Журналістська «Ініціатива 34» закликала правоохоронні органи оперативно розслідувати погрози Катерині Сергацковій, які вона та її родина отримували внаслідок публічних висловлювань Романа Скрипіна.

Медійні громадські організації «Інститут масової інформації», «Детектор медіа», «Стоп фейк», Центр прав людини Zmina, «Платформа прав людини», «Донецький інститут інформації», Харківська правозахисна група та інші теж вимагали від правоохоронних органів захистити журналістку Катерину Сергацкову та її родину від тиску та погроз.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» запропонував спрямувати дискусію навколо публікацій «Заборони» щодо діяльності StopFake у професійне русло та висловив протест проти погроз журналістам. Медіарух також публічно звернувся до Незалежної медійної ради та Комісії з журналістської етики з проханням надати висновок щодо відповідності трьох матеріалів «Заборони» щодо StopFake стандартам професійного журналістського розслідування.

ГО «Заборона» у відповідь Медіаруху попросила виконати чотири умови експертизи матеріалів, зокрема – не залучати представників ІМІ та «Детектора медіа» до такого аналізу.

У відповідь громадські організації Інститут масової інформації та «Детектор медіа» рекомендували своїм представникам у Незалежній медійній раді та Комісії з журналістської етики не брати участі в експертизі матеріалів онлайн-видання «Заборона».

 Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5920
Переглядів
Коментарі
Андрій
07:43 / 30 Липня 2020
В поліцію - безппрспективно. Там же сидить архімудрий Антон, що організував оприлюднення персональних даних гррмадян. Бузину там колись публікнули...
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду