Прямий канал попросив Комітет свободи слова відреагувати на тиск на канал з боку ДБР
Прямий канал попросив Комітет свободи слова відреагувати на тиск на канал з боку ДБР
Прямий канал звернувся з листом до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, у якому попросив відреагувати на інформацію про тиск на канал з боку Державного бюро розслідувань. Про це 9 липня «Детектору медіа» сказала керівниця «Прямого» Світлана Орловська.
«Вчора слідчий Державного бюро розслідувань Олег Корецький зробив публічну заяву, що в ДБР поставлене завдання оформити телеканал "Прямий" як речовий доказ і потім заарештувати. Звичайно, що це просто шокуюча інформація, тому сьогодні ми вирішили провести цей марафон. Це лише початок нашої реакції як телеканалу, як засобу масової інформації. Ми також чекаємо реакції від усіх засобів масової інформації, від Парламентського комітету з питань свободи слова. <…> Безумовно ми підемо на Комітет і будемо говорити. Ми хочемо реакції від законодавчого органу», – сказала вона.
Пані Орловська додала, що канал звертатиметься із запитами й до міжнародних організацій.
На питання, чи планує Прямий канал скаржитися правоохоронцям щодо цієї ситуації, вона відповіла: «Поки що працюємо. Поки не можу сказати, чи будемо подавати заяви в правоохоронні органи».
Раніше Прямий канал заявив про тиск з боку чинної влади та вирішив провести 9 липня, з 14:00 до 23:00, марафон «Руки геть від Прямого». Про це рішення канал оголосив після заяви про тиск від головного слідчого Державного бюро розслідувань Олега Корецького, який вів справу щодо можливого ухилення та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал "Прямий"». У ДБР говорять, що заяви пана Корецького щодо тиску не відповідають дійсності і є політично-мотивованими.
Як писав ДМ, Державне бюро розслідувань 7 листопада 2019 року провело обшук у власника Прямого каналу Володимира Макеєнка. Слідчі дії провадяться «у рамках досудового розслідування кримінально провадження щодо операцій купівлі-продажу каналу "Прямий"». Того ж дня власник Прямого каналу повернувся в Україну.
7 листопада на Прямому каналі провели марафон «Наступ на свободу слова у власника телеканалу «Прямий» провели обшуки». Під час ефіру в студію увірвалися люди в камуфляжі, в балаклавах та з автоматами. Пролунали крики та постріли, телеведучий впав на підлогу, наче в нього влучили. Глядачі в студії поховалися за спинки крісел у залі.
Виявилося, що ця ситуація була усього лише жартом Прямого каналу. Наступного дня канал вибачився за невдалий жарт.
П’ятий президент України, народний депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко вважає, що президент Володимир Зеленський має втрутитися в ситуацію з Прямим каналом.
Печерський районний суд Києва 18 лютого 2020 надав доступ Державному бюро розслідувань до речей та документів (з можливістю їх вилучення) Прямого каналу. Ця ухвала оскарженню не підлягає. Прямий канал зобов'язали до 18 березня надати слідчим ДБР доступ до речей та документів. Рішення ухвалене в рамках кримінального провадження за фактом можливого ухилення та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал "Прямий"».
Нагадаємо, у травні 2019 року ексзаступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов після поверенння до України подав до Державного бюро розслідувань уже третю заяву, у якій фігурує Петро Порошенко. Зокрема, у новій заяві Андрій Портнов звинуватив Петра Порошенка в тому, що той нібито в складі злочинної групи нібито заволодів Прямим каналом. 21 червня правоохоронці відкрили кримінальне провадження, у рамках якого мають оцінити заяви Андрія Портнова, які він подав до Державного бюро розслідувань, про нібито скоєння злочинів п'ятим президентом України.
Державне бюро розслідувань 1 липня провело слідчі дії в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо купівлі-продажу телеканалу «Прямий».
24 червня відбулися збори колективу Прямого каналу з власником Володимиром Макеєнком, на яких були присутні п'ятий президент України Петро Порошенко та народна депутатка Вікторія Сюмар. Під час зустрічі пан Макеєнко представив колективу телеведучу Світлану Орловську в якості нової очільниці Прямого каналу. Вона підтвердила «Детектору медіа», що 24 червня на зборах колективу Прямого каналу її представили як нового керівника телекомпанії. Вікторія Сюмар пояснила присутність Петра Порошенка на зборах тим, що він отримає опціон на купівлю Прямого каналу в разі його продажу.
12 серпня 2019 року Порошенко прийшов у Державне бюро розслідувань на допит у кримінальному провадження про можливе ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ «Телеканал "Прямий"», у якому він проходить як свідок. Після допиту він заявив про спробу «рейдерського захоплення» Прямого каналу, ініціатором якої є Андрій Портнов. За словами Петра Порошенка, понад три місяці ДБР робить спробу «тероризувати журналістів». Він також заявив, що готовий пройти детектор брехні в прямому ефірі на Прямому каналі. Андрій Портнов, своєю чергою, зазначив, що про утиски свободи слова не йдеться, бо провадження стосується акцій Прямого каналу.